Rīgas apgabaltiesā pasludinot spriedumu Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga krimināllietā, tiesnese Irīna Jansone paziņoja, ka ir pieņemts blakuslēmums Valsts policijai sākt kriminālprocesu pret Šveices advokātu Rudolfu Meroni.

Tiesa lasot spriedumu minētajā krimināllietā norādīja, ka tā lietā konstatējusi apstākļus, kas liecina, ka nav izpildīts Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2020. gada augsta lēmums, tāpēc Valsts policijai būs jāizskata jautājums par kriminālprocesa sākšanu pret Meroni par Krimināllikuma 296. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Minētā panta pirmā daļa paredz, ka par tiesas nolēmuma vai prokurora priekšraksta par neizpildīšanu vai izpildes kavēšanu, ja to izdarījusi persona, kurai tas pēc likuma vai uzlikta uzdevuma bija jāizpilda, soda ar īslaicīgu brīvības atņemšanu vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Kā ziņots, Rīgas apgabaltiesa 2020. gada 17. augustā bija atcēlusi Meroni no Lemberga krimināllietā arestētās mantas glabāšanas.

Meroni tika iecelts par Lemberga mantas glabātāju tiesvedības laikā, taču bija saņēmis oponentu kritiku, ka viņš šo statusu izmantojis, lai pats gūtu ietekmi Ventspils tranzīta uzņēmumos.

Lasi vēl

Komentāri (12)

 • -3
  Garrote. Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tas tak sākotnējais Lemberga advokāts!
  "Paģeļņiks" tātad.

 • -18
  keda Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Nemuldi, labi zini, ka sen vairs nav un sen jau pats savas lietas kruķī, tajā skaitā, baro Ventspils opozīciju. Pagājušajā gadā atklātībā nāca sarakste, kurā redzams, kā un kāpēc tiek radīti "alternatīvie" ziņu avoti Ventspilī un kāds tajā ir Meroni ieguldījums.

 • -2
  yolo Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Tieši tā. Šito mēslu vajag nākamo

 • -4
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  >Keda
  Manuprāt alternatīvu ar savu vienpusējo nostāju, jebkurā jautājumā, radīja tieši Ventas balss. Tu taču labi zini, ka tukša vieta ilgi nestāv. Un vispusējas informācijas trūkums jo sevišķi.
  Ja Ventspilī būtu neatkarīga avīze tad visdrīzāk tāds Ventspilnieks.lv neuzrastos.

 • -1
  covid-19+.ventspils.lv Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  Par "Ventas balss",gan avīzes, gan portāla piederību vislabāk zinās izskaidrot kāds Mihails (Moiše?) Soifers.

 • -12
  keda Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  ventspilnieks.lv radās kā priekšvēlēšanu izdevums, ar neatkarīgas info pasniegšanu tur maz sakara. Tev tur tiešām izdodas atrast dažādus viedokļus?

 • -3
  Lustiņš Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  >Keda
  Apkopojot vienu un otru iegūstu kaut ko pa vidu. Jo ne pirmam ne otram slavinātājam neticu. Forumā ar nav daudz skaidri domājošu. Un kad satieku gudrus domniekus, kuri tautai pūš pīlītes par biznesa taisīšanu un redzu kā domnieku čomi šiverē un kā cīnās veči kam jāiet aļaujas kārtot, lūk no tā visa arī veidojas mans priekštats. Domā tas ir ačgārns? Esmu arī lielākajā daļā Latvijas pilsētās pabijis un zini, katrai ir ar ko palielīties. Ņemot vērā kāda nauda ir gājusi caur Ventspili es teiktu, ka ar to visu Kurzemi, ja ne ar zelta , tad ar sudraba klučiem toč varētu izlikt ;)

 • -2
  еs Pirms 1 nedēļas, 4 dienām

  ''Pēc aptuveni stundu garas diskusijas tiesas zālē [2012. gada 7. februārī] Aivars Lembergs piecēlies kājās un, skaļi paceļot balsi, sācis kliegt: «Es aizliedzu jums, mans advokāt, izpaust jebkādu informāciju, dokumentus un faktus, ko esat ieguvis, pildot mana advokāta pienākumus!»''

 • -1
  Pipars Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Ko tad nu vairs,Šveice jau savu pilsoni neizdos!
  Bet ko ar atbildību tiem,kas bijušam Lemberga advokatam uzticēja to Lembergam arestēto mantu???

 • -6
  Opaps Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  Esmu lasijis , ka viņš ir itkā Maltas pilsonis. Varbūt , ka kļūdos ?

 • 0
  ventspilniece.lv-2 Pirms 1 nedēļas, 3 dienām

  https://www.tvnet.lv/5646160/lembergs-pamatigi-satraucies-meroni-liecina-tiesa

 • 0
  SASA Pirms 1 nedēļas, 2 dienām

  Zinas LTV1 Lemberga draugs teica ka mantas nav Arzemes.
  A kas tas Luksemburgā 85 miljonus dolārus !!!
  Nu dievs ir vina prieksa un saki ko gribi tas ir mans viedoklis.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: