Apmeklētāju bezatbildības dēļ minizoodārzā Buki gājusi bojā zebra. Dzīvnieks, visticamāk, bija saindējies ar saldumiem.

Ar skumjo ziņu savā sociālā tīkla Facebook lapā atpūtas vietas Buki pārstāvji dalījās pirmdienas pēcpusdienā. «Mūsu zebrēns vakar nomira. Ārsts veica pārbaudes un analīzes, zebrēns noindēts ar saldumiem,» vēstīts ierakstā.

Buku saimnieks Agris Buks Ventas Balsij pastāstīja, ka dzīvnieka veselības stāvoklis strauji pasliktinājies sestdien. Vien aptuveni 10 minūšu laikā jauns, vesels un spēcīgs dzīvnieks bija pilnībā zaudējis spēkus un saļimis. Steigšus ieradies vetārsts, kurš konstatēja, ka zebrēnam iestājusies paralīze. Neskatoties uz to, ka dzīvnieku vairākkārt centās reanimēt un darīt visu iespējamo, tā veselības stāvoklis neuzlabojās. Ārsts vērsies arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Veterinārajā klīnikā, kur palīdzība tika atteikta, pamatojot ar to, ka nav speciālistu, kas būtu kompetenti sniegt palīdzību zebrai. «Nu, un rezultāts ir tāds, kāds ir...» pieklusināti noteica Buku saimnieks. Cīņa par zebras dzīvību ilga divas diennaktis. Svētdien dzīvnieka sirds pārstāja pukstēt.

Vēl dzīvai esot, zebrai tika veiktas asins analīzes, un to rezultāti patlaban daļēji ļauj spriest par dzīvnieka nāves cēloni. No aculieciniekiem saimnieka rīcībā nonākusi informācija, ka kāds apmeklētājs kopā ar bērnu dzīvnieku barojuši ar Snickers saldajiem batoniņiem. Sarunas laikā Buks uzsvēra, ka pēc analīžu rezultātiem nevar simtprocentīgi apgalvot un pierādīt, ka nāvi izraisīja saindēšanās ar saldumiem, bet par 90% gan. Līdzīgi simptomi un sekas varot būt arī pārslodzes dēļ, taču šajā gadījumā tā noteikti nav bijis, jo, dzīvojot aplokā, dzīvniekam ikdienā nav slodze, skaidroja Buks.

Saimnieks informēja, ka pie minizoo kases ir norāde, ka dzīvniekus var barot ar speciālo barību, kas turpat arī nopērkama. Izņēmums ir burkāni, ko zirgveidīgie dzīvnieki labprāt liek uz kārā zoba. Burkānus apmeklētāji droši var ņemt līdzi un dot dzīvniekiem tik daudz, līdz tie atsakās un spļauj ārā. Buks pastāstīja, ka ikdienā zebrēns pamatā tika barots ar sienu un speciālu kombinēto barību, kas ir piemērota dzīvnieka gremošanas orgāniem.

Tāpat minizoodārza teritorijā esot izvietotas informatīvas plāksnītes, uz kurām vēstīts, ka dzīvniekus nedrīkst aiztikt. Taču, neskatoties uz to, ir apmeklētāji, kas noteikumus neievēro, tā Buks. Saimnieks neslēpa, ka visa ģimene notikušo uztver ļoti emocionāli. Sirds ir pilna, un pašlaik neceļas rokas, lai turpinātu iesākto. Mazais zebrēns minizoodārza saimei pievienojās pirms nepilna mēneša.

Atgādinām, ka līdzīgi notikumi risinājušies arī Ventspils Briežu dārzā, kur apmeklētāju bezatbildības dēļ mira ar desu sabarota stirna.

Lasi vēl

Komentāri (25)

 • -4
  Margrieta666 Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Vai nebūtu iespējams pēc liecinieku apraksta atrast vainīgos?
  Ne jau ar kruķu palīdzību,bet privātā kārtā.
  Un tad tam bērnelim grūst iekšā saldumus,līdz...

 • -6
  jkp Pirms 2 nedēļām

  tev ,Margrieta666,vīriešu saldumus sagrūst pilnus vaigus,līdz..

 • -10
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Ja nu tas bija Kovi? Vai testi ir veikti?

 • -2
  Girts Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Neiedomājams stulbums un cietsirdība. Ja pieaugušais var savam bērnam mācīt tādu rīcību... Vārdu nav lai to precīzāk nosauktu! Būtu tikai godīgi ja šī idiotu ģimenīte paši pieteiktos, atmaksātu vismaz finansiālo kaitējumu par pašu dzīvnieciņu un visus glābšanas izdevumus,jo emocionālo pusi nekas atmaksāt nespēs! Rodas jautājums vai tie cilvēki tagad mierīgi var naktīs gulēt? Sirdsapziņa nemoka? Slepkavas! Diemžēl daudzi tagad ir tādi,dara ko vien izdomā viņu stulbais prātiņš un vienalga ja iznīcināts tiek kautkas labs un skaists!

 • -2
  lasma 2 Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Žēl mazā dzievnieciņa, bet šāda problēma ir visos zoodārzos, pat lielajā Rīgā, cilvēkiem liekas, ka dara labu darbu un domāju, ka tas cilvēciņš kurš pabaroja domāja, ka dara labu darbu, iedod saldumu. Nu tādi mēs cilvēki esam, visnejēdzīgākie dzīvnieki pasaulē.

 • -8
  jkp Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Tie ir tikai minējumi.
  Vainu uzvelt uz apmeklētajiem,nav korekti no saimnieku puses.
  Nepamatota versija.
  Līdzīga(nepamatota) versija varētu būt,vienlīdz šāda-
  kāds ir guvis gandarījumu,par lietām,kuras mums nav zināmas..

 • -3
  aga Pirms 2 nedēļām

  Kā ta, stāsta brīnumus! Nobendēja zebru ar vienu snikeru!? Un visi tam tic ahah? Paši nobendējuši, nu tagad meklē vainīgos.

 • 0
  FerdinanTs. Pirms 2 nedēļām

  Nu,nezin vai paši.Tāds lops tak maksā bārgu naudu.

 • -1
  Mikks Pirms 2 nedēļām

  Daudzi jau arī nezin ,ka ūdens putnus nedrīkst ar maizi barot. Vini iet bojā tad.Daudzi nezin ka kaķīsiem zivis arī nedrīst dot un pienu netik. Tāpat ezīšiem ...

 • 0
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām

  Daudzi nezin, ka zebrai jādzīvo savannā, leduslāčiem arktikā utt.

 • -1
  jkp Pirms 2 nedēļām

  ventspilnieks 36,7 pareizi !!!!!!!
  Ar to arī ir jasāk visu 'zoodārzu" problēmas risināt!
  Kurš tad ir ļaunāks-
  apmeklētājs ar šokolādi?
  vai-saimnieks, kurš nebrīvē iesprosto zebru (biznesa nolūkam)?!!

 • 0
  jkp Pirms 2 nedēļām

  Daudzi jau arī nezin ,ka ūdens putnus nedrīkst ar maizi barot. Vini iet bojā tad.Daudzi nezin ka kaķīsiem zivis arī nedrīst dot un pienu netik. Tāpat ezīšiem ...un Mikksiem internetu dot..!

 • 0
  šašIiks Pirms 2 nedēļām

  Rasstreļaķ na*ui.

 • 0
  Ādams Grinbergs Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tieši tāds pats liktenis piemeklēja Briežu dārzā stirniņu Noriņu, pirms gadiem pieciem. Pa vakariem žēlīgie"pilsētnieki caur žogu cienāja viņu gan ar sniķeriem, cepumiem, u.t.t. Vienurīt uzgāju pat pelmeņus. Tādi esam. Noriņas veselība ar to netika galā...

 • -2
  jkp Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Ādams Grinbergs
  Jūsu piemineto Noriņu, liktenis piemeklēja,
  aiz tā paša iemesla-savvaļas dzīvniekiem ,vardarbīgi uzspiežot
  viensētu dzīvnieka apstākļus! Lūk tā, ļaundabīgie
  biznesmeņi-nevainīgu,savvaļas dzīvnieku slepkavas!

 • 0
  jkp Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Kādēļ mēs,pilsētā iemaldījušos alnīti,nogādājam atpakaļ dabiskā vidē-mežā?
  Mēs taču nevedam alni uz saldus patversmi
  Ar šādu rīcību, mēs liecinām paši pret sevi
  iesprostojot dzīvniekus,kuri dzimusi brīvībai!

 • -1
  jkp Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Briežu dārzu izdomāja mazais Ventspils mēris

 • -1
  jkp Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Tagac nu grib notirgot,mazais nelietis,to Briežu dārzu.
  Lai tirgo savas aknas,ļaundaris gatavais!

 • -1
  jkp Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Jāpiebilst, ka mūsdienās daudzas dzīvnieku tiesību aizstāvju organizācijas visā pasaulē aicina izbeigt cirka izrādes, kurās piedalās savvaļas zvēri, tostarp lielie kaķi. To raksturo kā cietsirdību pret dzīvniekiem. Arī Latvijā jau trīs gadus ir aizliegtas cirka izrādes ar savvaļas zvēru piedalīšanos.
  https://skaties.lv/zinas/arvalstis/pandemijas-del-slegta-kairas-cirka-lauva-dzivo-un-trenejas-pie-dresetaja-majas/

 • -1
  jkp Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  VB arī derētu atsaukt,tiesiski nepamatotu, tēmu-Saldumi atņem dzīvību zebrēnam .
  Ja ,pie jums vēl stradā dzīvi cilvēki,nevis 'robot'
  tad,atsauciet tēmu.OK?

 • 0
  jkp Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Madara Zaļuma,kādas būtu Tavas domas,ko?

 • 0
  Madara Zaļuma Pirms 1 nedēļas, 5 dienām

  Sveiks pasniek! Manas domas ir tādas, ka šim cilvēkam, kas to izdarīja ir jāsaņem sods, bet gan jau - zeme ir apaļa! Manuprāt visiem būtu jādzīvo savā ierastajā vidē, bet diemžēl tā nenotiek un nenotiks.

 • -3
  Opaps Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Pasniek ! Ko tu ( spec. ar mazo burtu ) esi salietojis ?

 • -1
  jkp Pirms 1 nedēļas, 6 dienām

  Opapiumu!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: