Saeima šodien, 3. aprīlī galīgajā lasījumā pieņēma likuma izmaiņas, kas paredz iespēju uzturlīdzekļu parādniekam apturēt šaujamieroču lietošanas atļauju, ja viņa vietā bērna uzturēšanas naudu izmaksā no Uzturlīdzekļu garantiju fonda (UGF).

Aizliegumu iegādāties, realizēt, glabāt un nēsāt medību, sporta, kolekcijas un pašaizsardzības šaujamieročus UGF varēs noteikt personām, kuras ar fondu nav noslēgušas līgumu vai arī nepilda vienošanos par to, kā veiks uzturlīdzekļu un likumisko procentu maksājumus. Šaujamieroču lietošanas aizliegums darbosies līdzīgi tam, kā tas patlaban ir ar liegumu izmantot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības.

Tāpat aizliegumu varēs noteikt, ja zvērināts tiesu izpildītājs nebūs saņēmis trīs parādnieka maksājumus pēc kārtas parāda segšanai, ko paredz tiesas spriedums vai vienošanās par uzturlīdzekļiem.

Likuma grozījumi vienlaikus arī paredz, ka parādnieks UGF varēs sniegt paskaidrojumus, norādot apstākļus, kuru dēļ šaujamieroča atļaujas darbības apturēšana varētu radīt būtisku kaitējumu viņa interesēm.

UGF sniegtā informācija liecina, ka pagājušā gada beigās bija aptuveni 500 parādnieki, kuriem pieder viens vai vairāki šaujamieroči.

Grozījumi paredz, ka ieroču lietošanas aizliegumu neattiecinās uz kultūras jomas un vēstures notikumu atveidošanas šaujamieročiem, jo šādas atļaujas izsniedz juridiskām personām, kā arī dienesta ieročiem, tādējādi nepārkāpjot personas pamattiesības brīvi izvēlēties nodarbošanos.

Likuma grozījumi rosināti, lai nepieļautu, ka parādnieks finanšu līdzekļus iegulda aktivitātēs, kas prasa ievērojamus ieguldījumus, tajā pašā laikā nenodrošinot uzturlīdzekļus, teikts likumprojekta anotācijā. Tāpat izmaiņas rosinātas, lai veicinātu no garantiju fonda izmaksāto līdzekļu atgūšanu.

Likumā paredzēta arī virkne precizējumu, lai veicinātu efektīvāku līdzekļu izmaksu no UGF, tostarp plānots, ka uzturlīdzekļu izmaksu pārtrauks personām, ja tās mācās, strādā un gūst ienākumus vismaz minimālās mēneša darba algas apmērā. Tāpat paredzēts, ka UGF varēs atteikt līdzekļu izmaksu gadījumos, ja starp bērna vecākiem pastāv strīds par bērna uzturnaudu.

Savukārt gadījumos, kad parādniekam Latvijā nav deklarētas dzīvesvietas un no viņa nav iespējams iegūt paskaidrojumus par iemesliem uzturlīdzekļu nemaksāšanā savam bērnam, uzturlīdzekļi tiks izmaksāti no UGF.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -1
  cits kurzemnieks 03.04.2019, 16:52:13

  1.Cik starp tādiem nemaksātājiem ir policisti,robežsargi un slepkavas,kurus dēvē par medniekiem.Interesanta situžcija radīsies.
  2.Vai tad šāda likuma pieņemšana piespiedīs kādu alimentus maksāt?
  Kad vienreiz sapratīs,ka ir jāpieņem likums,kur noteikts,ka obligāti ir jāiziet stingra pābaude pie psihiatra,pirms balotējas par Saeimas deputātu un kļūst par ministru.
  3.Kas attiecas uz valsts prezidenta amatu Latvijā,tad tur nekādu pārbaudi nevajag,jo tas amats ir gandrīz bez kādas nopietnas ietekmes uz iešpolitiku,un var teikt-arī uz ārpolitiku.

 • -2
  Brīvība 03.04.2019, 17:51:30

  Sajaukt visu vienā putrā ir represīvas, uz totalitārismu virzošās valsts pazīme.
  Bija jau izstrādāts alimentu piedziņas plāns no valdības puses, bet kāds tam vēl sakars ar ieročiem???

 • -1
  cits kurzemnieks 03.04.2019, 18:30:44

  Putra jau ir savārīta,līdz ar Kariņa nākšanu pie varas.Neviens to žlorgu nestrēbs,un drīz viņa sāks nelabi smirdēt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: