Katrs ventspilnieks ir aicināts piedalīties Ginesa rekorda uzstādīšanā – izaudzējot puķi vai piesakoties pastrādāt.

Kā katru gadu, ventspilnieki Pilsētas svētkos iecerējuši darināt ziedu paklājus. Taču šogad, par godu pilsētas 720 gadu jubilejai, radusies ideja Ventspili kā puķu pilsētu izdaudzināt visā pasaulē. Proti, izveidojot vēl vienu paklāju, varbūt pareizāk būtu sacīt – puķu jostu, viju, kas būtu garākā pasaulē. Tātad, no 22. līdz 24. jūlijam Ostas ielas promenādē no Piemiņas akmens zvejniekiem un jūrniekiem līdz Prāmju terminālim  tiks izveidots vismaz 1500 metru garš un 1 m plats nepārtraukts puķu klājiens, tādējādi mēģinot uzstādīt Ginesa pasaules rekordu.

Tā kā šis puķu paklājs būs dāvana pilsētai, pašvaldība aicina ikvienu ventspilnieku un pilsētas viesi piedalīties rekorda veidošanā – gan audzējot rekordam nepieciešamās puķes (jebkuras vasaras puķes, vēlams, samtenes, leduspuķes vai alisītes, ar auga augstumu 15–20 cm, puķu podiņa augstums – 10 cm, diametrs – 10 cm), gan arī kā brīvprātīgajam rekorda sasniegšanas pasākuma laikā palīdzot izkārtot puķu podiņus Ostas ielas promenādē. Tiem, kas nebūs paši izaudzējuši puķes, pasākuma laikā būs iespējas tās iegādāties ievietošanai ziedu paklājā, tādējādi pieliekot arī savu roku paklāja veidošanā.

Lai līdz 20. jūlijam puķes podiņos būtu pašā plaukumā, rozā, baltas un sarkanas leduspuķītes, zemās samtenītes un alisītes jau audzē trīs puķu audzētavas Cēsīs, Bulduros un divas saimniecības Ventspils novadā.

Paklāja pamats būs sagatavots, raksts iezīmēts, brīvprātīgie palīgi būs vajadzīgi dažādiem darbiem – puķu kastu izcelšanai no automašīnām, nogādāšanai līdz likšanas vietai (paklāju nosacīti sadalīs 10 daļās), podiņu rindošanai.

Atsevišķs posms tiks iedalīts ventspilnieku pašu izaudzētajām puķēm, kur katrs ar savu audzējumu varēs piedalīties Ginesa rekorda tapšanā, veidojot raibu klājienu kā vecmāmiņas austu lupatu deķi.

Izmēģinājums jeb treniņš rekorda uzstādīšanā notiks 1. jūnijā plkst. 15 pie puķu skulptūrām Bizbizmārītes, līdzās Prāmju terminālim. Arī uz šo pasākumu aicināti brīvprātīgie palīgi.

Ainavu arhitekte Anita Neilande atklāj, ka puķes pēc Ginesa rekorda uzstādīšanas tiks iedēstītas pilsētas puķu dobēs, kā arī tiks izveidota jauna īpaša dobe. Kur? Lai paliek noslēpums.

Brīvprātīgie palīgi ziedu paklāja veidošanā aicināti pieteikties, zvanot uz Ventspils Tūrisma informācijas centru pa tālruni 63622263, kā arī sūtot e-pastus uz tourism@ventspils.lv.

Foto: Juris Ģigulis

Piedalīties stādu audzēšanā un līdz ar to arī Ginesa rekorda uzstādīšanā nolēmuši arī Starptautiskās Rakstnieku un tulkotāju mājas viesi: Hrafns A. Hardarsons no Īslandes (no kreisās), latvietis Gundars Ignats un Franks Ādams no Nīderlandes. 

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: