Drīzumā vidusskolas absolventi, pabeidzot izglītības iestādi, varētu saņemt divreiz lielākus izglītības dokumentus, nekā tas ir pašlaik.

Nākamajā valdības sēdē, 26.maijā, tiks lemts par dokumenta veidlapai izmantojamās papīra loksnes formāta maiņu no pašreizējā A6 uz divreiz lielāku - A4. Priekšlikums par dokumenta izmēra maiņu nācis no pašvaldībām un izglītības iestādēm, kuras norādīja, ka izglītības dokumenta veidlapām izmantotā papīra kvalitāte ir pārāk zema.

Līdz ar minētajām izmaiņām izglītības dokumentu veidlapu papīra kvalitāte tiktu paaugstināta līdz līmenim, kas būtu ne zemāks par 120g/m2. Savukārt sekmju izraksta veidlapai izmantotu papīru, kura kvalitāte nav zemāka par 80g/m2.

Grozījumi varētu stāties spēkā no 2016.gada 1.jūlija, jo Izglītības un zinātnes ministrijai būtu jāveido jaunu izglītības dokumentu veidlapu iepirkums.

Līdzās dokumenta izmēram un papīra kvalitātei sekmju izraksts tiktu papildināts ar norādi, ka tajā tiek ierakstīta informācija par izglītojamā dalību projektos un zinātniski pētnieciskajos darbos.

Tāpat turpmāk izglītības dokumentos - apliecībā par vispārējo pamatizglītību vai atestātā par vispārējo vidējo izglītību - un aizsardzības elementos jeb hologrammās tiktu lietots lielais valsts ģerbonis.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: