Daudzi iedzīvotāji atceras vēl neseno pagātni pirms dažiem gadiem, kad vētras dienās lielākā pilsētas daļa tika atstāta bez elektropadeves. Pat tādi rajoni kā Inženieru ielas deviņstāvu dzīvojamo māju rajons, rajons starp Inženieru ielu – Ganību ielu – Riņķa ielu, kā arī Lielā prospekta – Katoļu ielas – Vasarnīcu ielas rajons, kas ir centrālie rajoni, tika atstāti bez elektropadeves uz vairākām stundām.

Lai kopīgiem spēkiem rastu risinājumu šai problēmai un pilsētā nodrošinātu elektrodrošību, Ventspils pašvaldība uzsāka regulāras tikšanās ar a/s „Sadales tīkls” vadību. Sarunu rezultātā tika pieņemti vairāki lēmumi par pilsētas elektroapgādes sistēmas uzlabojumiem.

Tika nomainīti savu laiku nokalpojušie elektrotīkli, kā arī uzstādīti 12 attālinātās vadības jaudas slēdži transformatora punktos pilsētā, kas kabeļlīnijas bojājuma gadījumā nozīmē automātisku elektropadeves atjaunošanu pa citu līniju. Šo pāreju ventspilnieki kā elektroenerģijas lietotāji nemaz neizjūt. Šādi darbi ir plānoti arī 2015. gadā.

Ventspils pašvaldība, veicot ielu rekonstrukciju, veic pilnībā visas brauktuves un ietves pārbūvi, kā arī zālāju nomaiņu. Svarīgi ir vienlaikus ar šiem darbiem nomainīt arī zem seguma esošās nokalpojušās komunikācijas. Šāda kompleksa pieeja ielu izbūvē paaugstina īpašumu likviditāti, nodrošina brīvo zemes gabalu tūlītēju izmantojamību apbūvei, kā arī novērš ielas atkārtotas uzrakšanas nepieciešamību. Vienošanās par būtiskām investīcijām elektrotīklu nomaiņā ielu rekonstrukciju ietvaros panākta tieši minēto sarunu rezultātā. Šādi tika rekonstruēta Latgales iela, Kustes dambis, Graudu iela, Sanatorijas iela, Sila un Mētru ielas.

Bet izbūvējot vidējā sprieguma kabeli Tērauda ielā un Sārnates ielā, ir vairāki ieguvumi - elektrodrošība šajos rajonos un pieslēguma izmaksu samazināšanās.

A/s “Sadales tīkls” veic dažādus uzlabojumus arī rajonos, kur ielu rekonstrukcija veikta iepriekšējos gados, nodrošinot arī šo rajonu iedzīvotājiem kvalitatīvus elektropadeves pakalpojumus.

2014. gadā a/s “Sadales tīkls” veica vairāku transformatoru apakšstaciju pārbūvi Sila un Mētru ielā, Saules ielā Nr.18, Lielajā prospektā Nr.32 a, kas arī nodrošina pilsētas elektrodrošību.

Arī šajā gadā ir plānota vairāku apakšstaciju pārbūve, tai skaitā Brīvības ielas nr. 27 sētā un pie bērnudārza „Bitīte”.

Minētie uzlabojumi nodrošinājuši pastāvīgu pietiekošas jaudas elektropadeves nodrošināšanu pilsētā, kā arī elektropadeves traucējumu un pārtraukumu iespējamības ievērojamu samazināšanos.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: