Vārves pagasta bioloģiskā zemnieku saimniecība Ozoli uzņēma zaļi domājušus jauniešus – ģeogrāfijas un videszinību studentus no Latvijas un citām valstīm.

 Studenti Ozolos dzīvoja vienu nedēļu, notika mācību ekskursijas pa Kurzemi, kā arī lekcijas, izglītojošu filmu skatīšanās un citas aktivitātes. Ekspedīcijas laikā topošie ģeogrāfi un vides zinātnieki arī ikdienā ievēroja zaļo dzīvesveidu. Ēdienu gatavoja no vietējiem pārtikas produktiem, iegūtiem pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai. Traukus, taupot ūdeni, mazgāja bļodā. Radušos atkritumus šķiroja un nodeva Ventspils šķiroto atkritumu pieņemšanas laukumos. 

Ekspedīciju EURENSSA, kurā piedalās studenti no astoņām valstīm, organizēja Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes bijušie un esošie studenti, kuri apvienojušies zem nosaukuma Ģeogrāfu mafija.

Pēc studentu domām, interesantāko ekskursiju vidū bija Pasaules dabas fonda meža paraugsaimniecību apmeklējums Rucavas pagastā. «Viņi parāda, kā var mežu izmantot, nevis tikai cirsts un sēt, uz divām paaudzēm zaudējot iespēju kaut ko iegūt. Mežu var izmantot mūžīgi, veidojot nevis kailcirti, bet izlases cirti,» stāsta Aleksandrs Vlads, Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultātes studentu pašpārvaldes priekšsēdētājs. Veidojot izlases cirtes, mežs atjaunojas ievērojami ātrāk un neprasa lielus izdevumus.

Viesus no Krievijas, Meksikas, Baltkrievijas, Slovēnijas, Šveices, Vācijas, Ukrainas un Zviedrijas visvairāk fascinēja Latvijas meži un jūra. Netika laista garām neviena iespēja apmeklēt pludmali un peldēties. 

Studentu ekspedīcija Ventspils novadā atstās arī paliekošas pēdas – zemnieku saimniecībā Ozsoli uzbērtajam nelielajam kalniņam dots nosaukums – Ģeogrāfu kalns.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: