Uz pārbaudes laiku no amata atstādināta bērnunama "Stikli" direktora vietniece Mārīte Pētersone, pret kuru Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) sākusi administratīvo lietvedību, kā arī iestādei iecelts direktora pienākumu izpildītājs, jo direktoram Guntim Lučinam ir darba nespējas lapa, informēja Ventspils novada domes priekšsēdētājs Aivars Mucenieks.

VBTAI sākusi administratīvā pārkāpuma lietvedību, lai izvērtētu iespējamo bērnu psiholoģisko un emocionālo ietekmēšanu bērnunamā "Stikli". Līdz ar to bija jāpieņem lēmums par direktora vietnieces atstādināšanu uz laiku, kamēr notiek pārbaude.

Ventspils novada pašvaldība no VBTAI saņēmusi ziņojumu par bērnunamā "Stikli" veiktās pārbaudes rezultātiem. Tajā minēti 14 punkti par veicamajiem pasākumiem. Ņemot vērā steidzami veicamos pasākumus un to, ka bērnunama direktoram Guntim Lučinam ir darba nespējas lapa, iestādei iecelts pagaidu vadītājs - direktora pienākumu izpildītājs Arvis Anderšmits - blakus esošās Stiklu internātpamatskolas pedagogs.

Kā atzina Mucenieks, daudziem ieteikumiem ir vispārējs raksturs - piemēram, nodrošināt bērnu fiziskajai un intelektuālajai attīstībai atbilstošu vidi un dzīves apstākļus, ievērot audzēkņu tiesības uz privāto dzīvi, nodrošināt audzēkņu nepārtrauktu uzraudzību visu diennakti u.c. "Tas nav nekas neizpildāms," sacīja Mucenieks. Pašvaldības vadītājam gan esot grūti spriest, konkrēti kādas neatbilstības vai iespējamos pārkāpumus VBTAI varētu būt saskatījusi attiecībā uz katru no ieteikumos minētajiem punktiem. Pēc pašvaldības vadītāja domām, "tādu ļoti klaju pārkāpumu īsti nav".

Arī Ventspils novada pašvaldībā izveidota speciāla komisija, kas vērtēs situāciju bērnunamā "Stikli". Viens no jautājumiem, ko komisija varētu vērtēt, ir bērnunama direktora Lučina atbilstība ieņemamajam amatam, pieļāva Mucenieks. Kā iepriekš atzina pašvaldības vadītājs, televīzijas sižetos par situāciju bērnunamā direktora komunikācija "diezgan piekliboja". Tomēr Mucenieks arī iepriekš piebilda, ka situācijā, kad pret bērnunamu "Stikli" publiskajā telpā izvērsta plaša kritika, viņš vēlas atgādināt, ka bērnunama darbinieki ikdienā veic "smagu un svētīgu darbu".

Kā iepriekš vēstīja Latvijas Televīzija, VBTAI atzinusi, ka Ventspils novadā esošais bērnunams "Stikli" nav piemērota vieta bērnu pilnvērtīgai attīstībai un iekļaušanai sabiedrībā.

Pārbaudi bērnunamā VBTAI sāka pēc kādas audžumammas iesnieguma. Viņa kopā ar Latvijas Televīzijas raidījuma "Aizliegtais paņēmiens" žurnālistiem bija savākusi pierādījumus, kurus speciālisti atzina par emocionālo vardarbību pret bērniem.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -1
  Nif nifs 28.05.2018, 13:47:11

  Nu tagad, lai būtu taisnīgi, pašvaldībai vajadzētu uzrakstīt iesniegumu, lai pārbauda to audžumammu. Ar slēpto kameru.

 • 0
  Nah Nahs. 28.05.2018, 16:56:42

  Darba nespējas lapu var novilkt līdz pusgadam,un ,ja nauda ir,ko dakteram samaksāt,arī vēl ilgāk.

 • 0
  sranskis 28.05.2018, 17:05:20

  Ko tur to "audžumammu" pārbaudīt! Bizness paliek bizness un viss noteikti ir juridiski pareizi, bet jautājums ir cits- vai viņa ir tik kompetenta, ka pēc viena iesnieguma un faktiski nelegāli veikta ieraksta viņa jau kuro reiz taisa ziepes.

 • -1
  prof.Preobraženskis. 28.05.2018, 17:35:52

  No amata atstādināta vai tikai no pienākumu pildīšanas?
  Tās ir dažādas lietas.Paskat,Lembergs arī atstādināts jau kuro gadu un pienākumus nepilda...

 • 0
  Kino Rio 28.05.2018, 18:52:11

  Murgs! Zinu cik smags darbs ir darbiniekiem, un viņi tiešām dara labu darbu... facebook pat redzamas viņu aktivitātes...pat parastajās skolās to nav tik daudz...un dažs labs mājās nevar nodrošināt bērniem to, ko dod šī skola! Absurds! Viena tante teica.... Nez kāda supermamma ir šī pati audžumāte! Pēc popularitātes un žēlsirdības un galvenais naudas dēļ dzenas! Ka bikses nepārplīst!

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: