Ventspils novada Vārves pagastā notika starptautisko jūras spēku mācību “Baltops” viesu diena, kuru apmeklēja NATO jūras komponenta komandieris, ASV 6.flotes komandieris viceadmirālis Kristofers Greidijs, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālmajors Leonīds Kalniņš, kā arī citas Latvijas amatpersonas.

Viesi novēroja ASV jūras kājnieku desantēšanās operāciju krastā ar amfībijām no ASV desanta kuģa USS Arlington. Operācijā piedalījās ASV rezerves jūras kājnieki no Teksasas. Amfībijas var gan nogādāt karavīrus krastā, gan sniegt uguns atbalstu. Tās var izmantot ne tikai militārajām vajadzībām, bet arī sniedzot atbalstu krīžu situācijās. Pirmajā uzbrukuma vilnī no desanta kuģa devās astoņas amfībijas, otrajā – sešas.

Mācību scenārija ietvaros operācijā piedalījās arī Zemessardzes 46.kājnieku bataljona zemessargi. Viens kājnieku vads ar ložmetējiem un prettanku ieročiem “Carl Gustav” veica krasta aizsardzību, nocietinoties krasta pozīcijās. Lai nenodarītu kaitējumu videi, aizsardzības pozīcijas tika izvietotas uz kāpām. Pēc scenārija ietvaros veiktā uzbrukuma zemessargi atkāpās uz galvenajām pozīcijām, kur turpināja pildīt aizsardzības uzdevumus.

Mācību viesu dienā pārlidojumu veica arī ASV B-52 bumbvedējs.

Šī ir pirmā no trim desanta operācijām, kas notiks mācību “Baltops 2017” laikā.

No šā gada 1. līdz 16.jūnijam Jūras spēku flotiles vadītā Baltijas valstu mīnu kuģu eskadra (BALTRON) un Jūras spēku flotiles taktiskā līmeņa štābs piedalās vienās no lielākajām jūras mācībām “Baltops”, kas ASV vadībā Baltijas jūrā notiek kopš 1972.gada.

Starptautiskajās mācībās „Baltops”, kuras šogad notiek jau 45.reizi, Latvijas bruņoto spēkus pārstāv Jūras spēku flotiles kuģis A90 "Varonis", kas vienlaikus tiek izmantots kā BALTRON štāba platforma un Mīnu kuģu ekskadras kuģis M08 „Rūsiņš” kā štāba platforma Jūras spēku flotiles taktiskā līmeņa štābam. Mācību laikā BALTRON ekskadras štābs, kurā savus pienākumus pilda Latvijas un Lietuvas virsnieki, ir pastiprināts ar pretmīnu speciālistiem no Polijas un Zviedrijas.

“BALTOPS” ir ikgadējas mācības, kas norisinās Baltijas jūrā, sniedzot iespēju NATO un reģionālajiem partneriem stiprināt savstarpējo spēku savietojamību, trenējoties veikt kombinētus taktiskos manevrus dažādos mācību scenārijos. Šogad mācībās piedalās Sabiedroto un partnervalstu gaisa, jūras un sauszemes spēki no 14 valstīm – ASV, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Francijas, Latvijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Vācijas, kā arī NATO partnervalstīm - Somijas un Zviedrijas. Latvija mācībās “BALTOPS” piedalās kopš 1996.gada.

Mācībās piedalās 4000 karavīru, 50 kuģu un zemūdeņu un vairāk nekā 50 gaisa kuģu. Mācību mērķis ir veicināt sadarbību un savietojamību, stiprināt spējas strauji reaģēt, izmantojot visu spēku veidu spējas, kā arī demonstrēt sabiedroto un partnervalstu apņēmību nodrošināt stabilitāti un, ja tas būtu nepieciešams, aizstāvēt Baltijas jūras reģionu.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -2
  Gunārs Pētersons 06.06.2017, 17:04:54

  Lieliski! Kopā veidojas spēks!

 • -2
  Opaps 06.06.2017, 18:08:49

  Es apstājos ar savu auto netālu pie kāpām , tā tūlit dabū sodu. Šie izškarē kāpu un arī biotopu un nekas.Savā zemē to nedarītu , bet okupētājā teritorijā to drīkst ,jo aborigeni nedrīkst protestēt. Viņus var no ceļiem grūst grāvī ,jo brauc visvarenie.

 • -2
  guntis 403 06.06.2017, 18:14:41

  Trampistiem prieks! Varbūt vajadzēja aiziet jeņķu ģenerālim pakaļu palaizīt! Kas notiek valstī? Tiko valdība pieņēmusi lēmumu,ka aizliegts fotogrāfēt tiltus,valdības māju,elektrostacijas. Tāda sajūta,ka tiešām gatavojamies karam,nedod dievs! Vēl tas amerikāņu bumbvedējs plivinās! Vai tiešām te grib uztaisīt vēl vienu Afganistānu,kur jeņķiem savus ieročus izmēģināt?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: