Izdevniecība "Drukātava" laidusi klajā zlēcenieces Agras Tomkalnes otro grāmatu "Pa teiku takām".

Autore dzimusi 1937. gadā un ilgus gadus bijusi latviešu valodas un literatūras skolotāja, tādējādi ikdienā uzturot saikni ar literatūru, folkloru un bērniem, kuru nerimstošo pasaules izzināšanas dziņu un spēju iztēloties autore rosina, viegli lasāmās dzejas rinda savirknējot tautā zināmas teikas un pasakas. "Ilgi šaubījos, vai man nepārmetīs, ka pārveidoju tautas garamantas dzejoļu formā. Taču domāju, ka jaunie lasītāji man piedos. Teksti ar atskaņām taču labāk paliek atmiņā," uzskata Agra Tomkalne.

 

Grāmatu "Pa teiku takām", kurā atrodami arī tādi darbi kā "Brīnumu lietas Zlēku Pabēržkalnā" un "Liesmiņas Usmas ezerā", ilustrējusi Aiga Babrovska, savukārt pirmo grāmatu "Uz meža dzīrēm" (izdevniecība "Zvaigzne") – Una Leitāne.

 

Agra sevi nesauc par dzejnieci, bet vārsmotāju, piebilstot, ka prasmi izteikties mantojusi no vectēva Indriķa. "Viņš bija cilvēks ar dažreiz diezgan nenopietnu attieksmi pat pret traģiskām lietām, bet tas varbūt arī ir pats labākais. Arī mātei bija labas iztēles spējas – katrā mākonī viņa saskatīja dzīvnieka attēlu vai ko citu. Viņa mani mācīja ar mīlestību un labsirdību izturēties pret katru puķi un vismazāko radībiņu."

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: