Piektdien, 12. aprīlī, plkst. 19.00 koncertzāle “Latvija” izskanēs pirmais šī gada cikla “Džems ar Ventspils Bigbendu” koncerts, kura īpašie viesi būs džeza pasaulē labi zināmais nīderlandiešu trombonists Ilja Reijngouds, un dziedātāja Ance Jankovska.

Koncertā Mazajā zālē tiks atskaņoti Iljas Reijngouda oriģinālskaņdarbi un oriģinālaranžijas, kurās īpaša vieta atvēlēta trombona skaņām. “Džema” koncertprogramma nemainīgi balstīta afroamerikāņu ritmos ar džeza mūzikai raksturīgu harmoniju un melodisko valodu, izceļot bigbenda sastāva plašās spēles iespējas.

Trombonists, aranžetājs un komponists Ilja Reijngouds ar izcilību absolvējis Amsterdamas konservatoriju, maģistra studijas apguvis ASV. Paralēli pasniedzēja darbam Roterdamas un Amsterdamas konservatorijās, Reijngouds ne vien vada abu konservatoriju bigbendus, bet ir arī vairāku Nīderlandē populāru džeza sastāvu dalībnieks. Viessolista statusā muzicējis kopā ar pasaulslaveniem orķestriem un muzikālām apvienībām, kā arī pasniedzis neskaitāmas meistarklases daudzviet pasaulē. Kā komponists un aranžētājs ieguvis vairākas prestižas mūzikas balvas – “Edison Jazz Award”, “Latin Grammy” un citas.

“Trombonam piemīt visas īpašības, lai tas vienādi labi derētu gan klasiskās, gan modernās mūzikas atskaņošanai. Tam ir fantastiski pilnīga skaņa, to ir viegli spēlēt gan augstajos, gan zemajos reģistros, tā skanējums ir silts un ar daudz harmoniju iespējām. Trombons ir ļoti elastīgs un ātrs instruments,” sava mūzikas instrumenta izvēli skaidro Reijngouds.

Ance Jankovska ir džeza dziedātāja un vokālā pedagoģe Ventspils mūzikas vidusskolā. 2022. gadā absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju un pilnveidojusi savas zināšanas meistarklasēs pie dažādiem jomas profesionāļiem. Jaunā dziedātāja sadarbojusies ar daudziem pašmāju mūziķiem, piemēram, Uldi Marhilēviču, Lindu Leen, Ralfu Eilandu, Intaru Busuli, Laimu Vaikuli, Zigmaru Liepiņu, kā arī uzstājusies kopā ar Ventspils Bigbendu un Ventspils Kamerorķestri.

Par savu muzikālo pieredzi Ance piebilst: ”Uzstājos dažādos sastāvos, izpildot džezu, populāro mūziku un savas oriģinālkompozīcijas, taču vislielākā laime ir dziedāt kopā ar lielu pavadošo sastāvu”.

Koncertu organizē SIA "Kurzemes filharmonija" , atbalsta Ventspils valstspilsētas pašvaldība. Biļetes pieejamas tirdzniecības tīkla “Biļešu paradīze” kasēs un internetā.

Informējam, ka pasākuma laikā iespējama fotografēšana un video filmēšana. Iegūtie materiāli tiks izmantoti pasākuma publicitātes nolūkos, koncertzāles “Latvija” mājas lapas un sociālo tīklu kontos.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: