Galvenajā bibliotēkā apskatāma fotoizstāde “Pašas radīts vai mantots, bet Mans Tautastērps”. Izstāde notiek Latvijas simtgadei veltītā izstāžu ciklā un, apceļojot visu Latviju, turpināsies pusotra gada garumā.

Fotoizstādes ”Mans tautastērps” idejas autores fotogrāfes Ilzes Strēles mērķis ir popularizēt senču mantojumu, tradīcijas un vērtības, fotografējot latviešu sievietes mantotā vai pašas radītā tautas tērpā Latvijas dabā ar dabas materiālu vainadziņu galvā. Projekta devīze - Pašas radīts vai mantots, bet MANS. Fotogrāfijas papildina tautastērpa īpašnieces stāsts par tērpu, Daces Sadakas dzejolis un Gintas Zaumanes izšūta miniatūra.

Projektu “Mans tautastērps” var dēvēt par brīvprātīgā darba veikumu. Kopš 2015.gada septembra ir apbraukāti Latvijas četri novadi- Kurzeme, Zemgale, Vidzeme, Latgale, četros gadalaikos satiktas 25 latviešu sievietes un izdzīvots kopējs lepnums par piederību Latvijai. Var droši apgalvot, ka izstāde ir tautas mantojuma atspoguļojums fotogrāfijās, kurās sinerģijā caurvijās latvietes rokām darināta vēsturiskā tērpa dvesma, kas kronēta ar Latvijas dabas skaistumu, ievīta sirdsiltās dzejas rindās un izšūta smalkos dzīparos!

Projekta idejas autore Ilze Strēle ir ģimenes ārste Jelgavā. Viņas hobijs ir fotografēšana. Dace Sadaka dzīvo Mērsragā, strādā par pirmsskolas skolotāju. Dzeja viņai ir kā gaiss, ko elpot un ūdens, ko dzert. Iecavnieces Gintas Zaumanes izšūtās rotas un tērpu aksesuārus iemīļojušas sievietes ne tikai Latvijā, bet arī plašākā pasaulē. Ginta projektā iesaistījās pēdējā pusgada laikā un izšūtos miniatūru attēlus līdz šim plašāka publika nav skatījusi – tie būs kā pārsteigums gan projekta dalībniecēm, gan izstādes apmeklētājiem.

Projekta “Mans tautastērps” autores ir nolēmušas turpināt aizsākto ideju un uz Latvijas simtgadi apkopot 100 “tautastērpu stāstus” grāmatā.

Izstādi līdz 12.jūlijam var apskatīt Ventspils Galvenajā bibliotēkā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: