Kurzemes apgabaltiesa šodien apelācijas instancē turpinās skatīt krimināllietu par Ventspils alternatīvās aprūpes centra Žēlsirdības māja klientu seksuālu izmantošanu, informēja tiesā. Tiesas sēdes paredzētas šodien un rīt, 4. oktobrī.

Lieta tiek skatīta slēgtā tiesas sēdē un plašāku informāciju par tiesvedības gaitu tiesa nesniedz.

Lieta tiek skatīta apelācijas instancē, jo Ventspils tiesas spriedumu, ar kuru Žēlsirdības mājas bijušais darbinieks atzīts par vainīgu četru centra klientu seksuālā izmantošanā, piespriežot viņam septiņus gadus cietumā, pārsūdzējis gan pats apsūdzētais, gan trīs cietušie. Saņemts arī protests no prokurores Inetas Vīnšteinas, kura apsūdzētajam prasīja piespriest bargāku sodu - brīvības atņemšanu uz 13 gadiem.

Jau ziņots, ka Ventspils alternatīvās aprūpes centra Žēlsirdības māja bijušajam darbiniekam, kurš atzīts par vainīgu četru centra klientu seksuālu izmantošanā, Ventspils tiesa piespriedusi brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem un probācijas uzraudzību uz trim gadiem. Tiesa arī nolēmusi piedzīt no apsūdzētā cietušajiem izmaksāto valsts kompensāciju 5075 eiro apmērā, kā arī 891 eiro valsts nodrošinātā aizstāvja darba apmaksai. Tāpat nolemts piedzīt kaitējuma kompensācijas par labu diviem cietušajiem - attiecīgi 2740 eiro un 2705 eiro apmērā.

Kā informēja Ventspils tiesā, šajā krimināllietā cietušo statuss ir četriem vīriešiem, no kuriem jaunākais dzimis 1990.gadā, bet vecākais - 1953.gadā. Bijušais centra darbinieks ir kāds 1973.gadā dzimis vīrietis, kurš apsūdzēts par seksuālu darbību veikšanu un mēģinājumiem veikt šādas darbības ar centra klientiem, izmantojot viņu bezpalīdzības stāvokli, laika posmā no 2012.gada jūlija līdz 2015.gada novembrim. Vīrietis apsūdzēts pēc Krimināllikuma (KL) 160.panta 1.daļas un 2.daļas par seksuālām darbībām, izmantojot cietušā bezpalīdzības stāvokli vai pret cietušā gribu, lietojot vardarbību, draudus vai izmantojot uzticību, autoritāti vai citādu ietekmi uz cietušo. Saskaņā ar KL 15.pantu vīrietis apsūdzēts arī par šādu darbību mēģinājuma epizodēm.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • -1
    Novadnieks 03.10.2017, 08:53:19

    Cik smalki aprēķināta kompensācija-2705 eiro.Es te parēķināju un man sanāca vēl smalkāk-2999,99 eiro.Žēl ka cents ir mazākā naudas vienība,jo ir aizdomas ka vajadzētu vēl smalkāk.

  • 0
    Nif nifs 03.10.2017, 10:09:00

    :) kā tai vienā reklāmā tortes griešanai beigās paprasīja skalpeli :)))

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: