Pēc Ventspils Vakara vidusskolas un romu etnisko klašu slēgšanas lielākā daļa romu tautības bērnu turpina mācības citās skolās, preses konferencē informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Romu etniskās klases Ventspils Vakara vidusskolā tika izveidotas 1988. gadā pēc romu kopienas priekšlikuma. Šāds priekšlikums tika pamatots ar argumentu, ka liela daļa romu bērnu pārtrauc skolas apmeklēšanu un neiegūst nekādu izglītību, un romu etnisko klašu izveidošanas mērķis bija mazināt šo tendenci. Daļa romu bērnu arī mācījās romu etniskajās klasēs, bet daļa apmeklēja citas skolas, skaidroja Lembergs.

No šī mācību gada Ventspils Vakara vidusskola ir likvidēta - uz tās līdzšinējām telpām nākamnedēļ pārcelsies Ventspils Centra sākumskola. Bijušās vakarskolas audzēkņi turpina mācības Ventspils 6. vidusskolā. Kā atzina Lembergs, viņš ir painteresējies, vai mācības turpina arī bērni no kādreizējām Ventspils Vakara vidusskolas romu klasēm.

"Šobrīd lielākā daļa šo bērnu iet skolā - viņi apmeklē 1. pamatskolu, 2. pamatskolu, Pārventas pamatskolu. Visi neturpina mācības, bet nekāds lielais atbirums nav. Man bija uztraukums, ka būs liels atbirums un mazāk mācīsies. Pagaidām tā īsti nav, tā ka šajā ziņā viss noritējis sekmīgi," vērtēja Lembergs.

Pirms vairākiem gadiem uzmanību jautājumam par romu etniskajām klasēm Ventspils Vakara vidusskolā bija pievērsis Tiesībsarga birojs. Sākumskolas dienas klases pie Ventspils Vakara vidusskolas tiesībsarga ieskatā bija pretrunā ar nacionālo un starptautisko regulējumu, veicinot romu segregāciju un atstumtību.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -1
  Vilis Skuja 18.01.2018, 16:04:40

  Kāpēc Centra sākumskolā neatradās neviena brīva vieta priekš šiem romiešu čigāneļiem,ko?

 • -3
  еs 18.01.2018, 21:01:27

  Iespējams, nebija brīvu vietu.

  Bet nu no 1.februāra būs iespēja iesniegt pieteikumu ( https://www.ventasbalss.lv/zinas/izglitiba/35017-no-1-februara-saksies-registracija-1-klases ).

 • 0
  jaanism 19.01.2018, 02:01:30

  Opā, dikaisi tu džakanāre, mazā Indija nāni.

 • -1
  kajetana 19.01.2018, 06:55:13

  kā tad var atrasties brīva vieta! kāpēc Aivara dēlam jaiet ar Romiem vienā skolā :) Ventspili viss pakartots tikai vienam :) pirms tam remontu tur nevajadzēja vienalga lai būtu sabrucis!! varētu visas skola tādu remontu uztaisīt kas tad pārējie nav bērni!!!

 • -1
  Elvīra 19.01.2018, 15:50:03

  Vai tas nav absurds, šādi runāt?
  Ikviens bērniņš ir mīļs un svēts, Aivars pats arī to ir atzinis, ne velti par bērniem mūsu pils''etā tā tiek domāts un gādāts.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: