Labklājības ministrija (LM) iecerējusi mainīt līdzšinējo kārtību, kādā tiek noteikta minimālā alga, plānojot tās apmēru pārskatīt katru gadu. Kopš šī gada sākuma minimālā alga ir 700 eiro, kas pagājušajā gadā tika paaugstināta no 620 eiro.

LM ir izstrādājusi jaunu noteikumu projektu "Minimālās mēneša darba algas noteikšanas un pārskatīšanas kārtība", kas paredz atteikties no līdzšinējās kārtības un jaunajā regulējumā ietvert Eiropas Savienības (ES) direktīvā par adekvātām minimālajām algām noteiktās prasības.

Paredzēts, ka ministrija reizi gadā izstrādās priekšlikumus par minimālās mēneša darba algas apmēru nākamajam gadam, ņemot vērā virkni datu, tostarp atsauces vērtību.

Lai nodrošinātu optimālu, tautsaimniecības un reģionālās attīstības situācijai atbilstošu minimālās mēneša darba algas kāpumu, LM izstrādātajā noteikumu projektā tika iestrādāta atsauces vērtība 45% apmērā no Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aprēķinātās vidējās bruto darba samaksas par pēdējo pieejamo ceturksni.

Piemēram, 2023. gada pēdējā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī bija 1610 eiro, tad 45% no CSP aprēķinātās vidējās bruto darba samaksas par pēdējo pieejamo ceturksni ir 724,5 eiro.

Savukārt, lai nodrošinātu, ka Finanšu ministrijai pirms kārtējā gada budžeta procesa uzsākšanas un Eiropas Komisijai iesniedzamā fiskāli strukturālā plāna sagatavošanas ir pieejama informācija, paredzēts, ka lēmums par minimālās algas apmēru nākamajam gadam tiktu pieņemts jau maijā.

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • 0
  Īstais Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Pareizi,kam alga no budžeta,tam labi,bet ja tā alga ir no peļņas,tad palielinot algu kautvai par40 eiro,viss pārejais paliks dārgāks un kopsummā samaksāsim vismaz 60 eiro vairāk par visu

 • 0
  Piciš Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Visiem uzreiz viss paliks dārgāks, nevis vien "peļņas" darītājiem!

 • 0
  ne Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Minimālās algas celšana nemaina pilnīgi neko, tikai valstij, lai izsūktu vairāk nodokļus, ir jāpārskata neapliekamo minimumu.

 • 0
  yolo Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Jā, neapliekamais minimums būtu jāceļ labklājības ministrijai. Minimālo algu ceļot iegūst tikai valsts, jo iekasē vairāk nodokļu no aplokšņu algu maksātājiem.

 • -1
  Barons (Freiherr von ...) Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Ekš man Muiž viss Ļauž arvien saņemt tō Minimāl alg zumm uz Rōk,le zinat.Tōs Nodokls manam uzsauc,jo es ir vien Baron un varet atļauties.Plus vel Vōnung un Kost pa frei.Un kater vakar pēc darb 3 (trīs) liter muiž Brūz Al,kas gribet.

 • -1
  visvaldisbalamute Pirms 3 nedēļām, 3 dienām

  Akcents uz vārdiņu pārskatīt :D Skatīties jau var, vai var arī saskatīt un izdarīt ir cits jautājums. Nu kā var nesolīt.... Priekā

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: