1,2 miljardus eiro Latvijai vērtīgāk būtu ieguldīt nevis projekta "Rail Baltica" realizācijā, bet gan dzelzceļa elektrifikācijā, preses konferencē savu viedokli pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

"Es šajā ziņā esmu vientuļš, tāpēc jau iepriekš atvainojos, ka atļaujos runāt pret partijām, Latvijas valdības un Eiropas Savienības politiku, bet es savu viedokli paužu un paudīšu. Pēc manām domām, ir dziļi nepareizi Latvijai ieguldīt 1,2 miljardus "Rail Baltica" projekta realizācijā. Par šo naudu var elektrificēt visu Latvijas dzelzceļu. 85% ir Eiropas Savienības nauda. Miljards no Eiropas, bet to naudu vajag pagriezt pareizā virzienā - Latvijas dzelzceļa elektrifikācijai," savu redzējumu izklāstīja Lembergs.

Pēc Ventspils mēra domām, "Rail Baltica" projektā gluži lieki tikšot iztērēti 300 miljoni eiro, lai izbūvētu dzelzceļa savienojumu starp Rīgas centrālo staciju un lidostu.

"Uz Rīgas lidostu no centra ar taksometru mierīgi var nokļūt 15 minūtēs. Būvēt ātrgaitas dzelzceļu, lai aizstātu 15 minūšu braucienu ar taksi – tas ir vienkārši absolūts vājprāts," turpināja Lembergs.

Pēc Ventspils mēra domām, "Rail Baltica" jau pašlaik reāli eksistē: "Šim savienojumam Tallina - Rīga - Viļņa vēl Valda Dombrovska valdība piešķīra 25 miljonus latu, kas tika sekmīgi iztērēti, lai palielinātu caurlaides spēju un braukšanas ātrumu. Tātad būs divi "Rail Baltica" – viens, kas jau eksistē, un otrs, kas tiks būvēts paralēli."

Lembergs nesaredzot nekādu aprēķinos balstītu pamatojumu ātrgaitas dzelzceļa izbūvei. "Tallinā nav pat pusmiljona iedzīvotāju. Kādas tur kravas, kādi pasažieri? Par ko ir runa? Papētot statistiku par pasažieru pārvadājumiem pa dzelzceļu Tallina – Rīga – Viļņa, tie cipari ir, piedodiet, nekādi, un arī kravu tur nav nekādu. Ja no Tallinas jāved kravas uz Eiropu, tās tiek vestas pa jūru. Tas ir daudz lētāk," savu redzējumu izklāstīja Ventspils mērs.

"Tas ir politisks projekts - iztērēt ļoti lielu naudu, lai kādam kaut ko pierādītu, tikai nav saprotams - ko. Lai man piedod, bet es esmu šajā gadījumā ļoti nepareizs. Kādam jābūt nepareizam, bet es vismaz aicinu padomāt, kuram tomēr ir taisnība," sacīja Lembergs, paredzot, ka par šiem izteikumiem noteikti saņems pārmetumus, ka viņš neko nesaprot un nevēlas savienojumu ar Eiropu. "Mums jau ir savienojums ar Eiropu – gan dzelzceļa, gan auto. Būtu labāk uztaisījuši vienu kārtīgu autobāni trijās joslās Rīga - Berlīne, apejot Varšavu, lai var sešās stundās Berlīnē nokļūt," piebilda Lembergs.

"Rail Baltica" ir dzelzceļa transporta projekts, kura mērķis ir integrēt Baltijas valstis Eiropas dzelzceļu tīklā, un tas aptver četras Eiropas Savienības valstis - Poliju, Lietuvu, Latviju un Igauniju. Baltijas valstīs plānots izbūvēt jaunu, 870 kilometrus garu Eiropas sliežu platuma (1435 mm) dzelzceļa līniju ar maksimālo ātrumu 240 kilometri stundā, lai ar dzelzceļa transporta satiksmi savienotu metropoles Tallinu, Rīgu, Kauņu, Varšavu un Berlīni. Jaunākie dati liecina, ka "Rail Baltica" izmaksas sasniegs 5,8 miljardus eiro, ieskaitot atzaru, ko nolemts izbūvēt starp Kauņu un Viļņu.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • 0
  Vilis Skuja 19.10.2017, 17:59:26

  Jā,kāpēc gan nevarētu no Ventspils uz Rīgu "električku " palaist?
  Tad Ventspils Reiss ar saviem autobusiem lai iet uz poda!

 • 0
  Rihtīgs Lops 19.10.2017, 18:10:52

  Būtu 1,2 miljardus ieguldījuši valsts parāda dzēšanā un iedzīvotāju labklājības līmeņa celšanā, bet nēēēēēē.......

 • 0
  edvins kabulis 19.10.2017, 20:08:42

  Tā nu tas ir.

 • -1
  karlito 19.10.2017, 20:35:31

  Šoreiz jāpiekrīt Lemberga teiktajam.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: