Valdība šodien nolēma piešķirt vēl četrus miljonus eiro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), lai segtu izdevumus, kas saistīti ar darba samaksas pārrēķinu ugunsdzēsējiem.

Finansējumu, kas nepārsniegs 4 000 000 eiro, Finanšu ministrija VUGD pārskaitīs no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Iekšlietu ministrijā aģentūrai LETA skaidroja, ka 29.novembrī Ministru kabinetā (MK) tika pieņemts lēmums finansiāli kompensēt Iekšlietu ministrijas (IeM) un Tieslietu ministrijas dienestiem visas par divu gadu periodu aprēķinātās virsstundas, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar darba samaksas pārrēķinu amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm par laiku no 2014.gada 16.jūnija līdz 2016.gada 15.jūnijam saistībā ar Augstākās tiesas šīs vasaras 16. jūnija spriedumu.

Daļa no pārrēķinātās darba samaksas visām VUGD esošajām amatpersonām tiks izmaksāta līdz šī gada beigām, bet atlikusī summa - līdz 2017.gada 31.decembrim. Līdz ar to VUGD atcels daļu no izsniegtajiem lēmumiem par aprēķināto virsstundu skaitu un to kompensēšanu ar atpūtas laiku, norādīja IeM.

Pārējiem iekšlietu nozares dienestiem - Valsts robežsardzei un Valsts policijai, uz kuriem attiecas Augstākās tiesas spriedums par atpūtas laika kompensēšanu, finansējums tiks piešķirts un kompensācijas izmaksātas līdz 2017.gada 31.decembrim, attiecīgi veicot pārrēķinu un izmaksājot kompensācijas naudā, norādīja ministrijā.

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta 16.jūnijā apmierināja kāda ugunsdzēsēja prasību par dežūrmaiņas laikā paredzēto pārtraukumu iekļaušanu darba laikā un uzdeva VUGD veikt darba samaksas pārrēķinu, darba laikā ieskaitot dežūrmaiņas laikā paredzētos pārtraukumus, un apmaksāt dienesta pienākumu pildīšanu virs noteiktā laika.

Oktobrī MK atbalstīja grozījumus likumā, lai nodrošinātu precīzu dienesta pienākumu izpildes laika uzskaiti.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteikto amatpersonai, kura strādā vairāk nekā sešas stundas un ne vairāk kā 12 stundas dienā, piešķir pārtraukumu, kas nedrīkst būt īsāks par 30 minūtēm un ko neieskaita dienesta pienākumu izpildes laikā.

Ņemot vērā katra konkrētā dienesta darba specifiku, iestādes vadītājs var aizliegt atstāt dienesta pienākumu izpildes vietu minētā pārtraukuma laikā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: