Pieprasījums pēc naktsmītnēm Ventspils pilsētas svētku nedēļā bija ļoti augsts. Nedēļas sākumā pēc Tūrisma informācijas centra veiktās telefonaptaujas datiem lielākā daļa naktsmītņu jau bija rezervētas.

Kā apliecināja naktsmītņu īpašnieki, lielākais nakšņotāju skaits bija no Lietuvas, Latvijas un Igaunijas. Naktsmītni rezervējuši arī ceļotāji no Somijas, Norvēģijas, Vācijas, Dānijas, Krievijas un Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE). Tā, piemēram, tūristu grupa no Igaunijas bija rezervējusi visu viesnīcu “Jūras brīze”, “Piejūras kempingā” nakšņoja Ziedu paklāju festivāla dalībnieki, Augstskolas dienesta viesnīcu bija rezervējušas vairākas tūristu grupas no Lietuvas un Latvijas, Olimpiskā centra “Ventspils” viesnīcā dzīvoja ap 100 Latvijas sportistu un 46 cilvēku liela tūristu grupa no Somijas.

Visinternacionālākais viesu sastāvs mitinājās Ventspils tehnikuma viesnīcā “Venta” – lietuvieši, latvieši, dāņi, igauņi un viesi no AAE. Viesu namu “Kupfernams” iecienījuši vācu tūristi.

Viesu namā “Dzirkaļi” saimnieki stāsta, ka 99% viņu viesu ir no Lietuvas, bet apartamentu saimnieks no Inženieru ielās 95 informē, ka 40% saņemto zvanu pirms Ventspils Pilsētas svētkiem ir no Lietuvas, 40% no Latvijas, bet 20% no Krievijas. Krievijas ceļotāju vidū dominē cilvēki, kuriem Ventspilī dzīvo radi vai draugi. Parasti ceļotāji vispirms izvēlas naktsmītnes, kas atrodas tuvu jūrai vai pilsētas centrā, bet attālāk esošās - komfortablas un pat par zemāku cenu, ir mazāk pieprasītas.

 

Jūlijā Ventspils naktsmītnēs tika uzsākta aptauja “Attieksme pret Ventspils apmeklējumu”, ko veic pētījumu centrs SKDS. Aptauja regulāri notiek jau kopš 2011.gada un tās mērķis ir noskaidrot dažādus aspektus, kas saistīti ar Ventspils viesu uzturēšanās ilgumu, kādi ir Ventspils apmeklējuma mērķi, kuras no Ventspils piedāvātajām iespējām atpūtas, kultūras un sporta jomās viņi ir izmantojuši, kur viņi ir meklējuši informāciju un kāda ir viņu informētība par Ventspils piedāvājumu, kā arī citus jautājumus.

Šādi ilgtermiņā veikti pētījumi ļauj izdarīt objektīvus secinājumus. Jaunā pētījuma rezultāti ļaus novērtēt izmaiņas pēdējo gadu laikā un plānot mārketinga aktivitātes tūristu piesaistei.

Kopš jūnija vidus Ventspils naktsmītnes, kuras pieteiktas ikgadējam Ventspils pilsētas domes organizētajam konkursam par labāko izmitināšanas uzņēmumu Ventspilī, vērtē eksperti. Konkurss norisināsies līdz 15.septembrim.

Šogad Ventspilī naktsmājas piedāvā 116 izmitināšanas vietas, kurās var izmitināt 2479 cilvēku. No tām 6 ir viesnīcas ar 434 vietām, 22 viesu mājas ar 470 vietām, 17 brīvdienu mājas ar 168 vietām, 27 naktsmītnes privātmājā, t.sk. apartamenti ar 293 vietām, 5 hosteļi ar 691 vietām, 2 kempingi ar 240 vietām un 37 dzīvokļi daudzdzīvokļu mājās ar 183 vietām.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: