Šonedēļ Ventspils brīvostas pārvalde piedalās investīciju piesaistes pasākumā “Invest in” Šanhajā, Ķīnā, lai informētu par industriālās attīstības iespējām Ventspilī.

“Invest in” ir speciālo ekonomisko zonu forums, kurā piedalās vairāk nekā 300 pārstāvju no Ķīnas privātajām un valsts kompānijām, kas meklē iespējas paplašināt savu darbību ārvalstīs. Ventspils brīvosta ir vienīgais foruma dalībnieks no Baltijas valstīm un tajā piedalās jau otro reizi.

Ventspils brīvostas pārvaldes projektu vadītājs Mārcis Nēliuss stāsta, ka interese par Ventspils piedāvājumu ir liela: «Ķīnas uzņēmumi meklē iespējas pārdot savu produkciju un pakalpojumus ārzemēs, kā arī investēt ārvalstu uzņēmumos vai paši tos veidot. Ir interese gan par loģistikas, gan ražošanas uzņēmumu veidošanu, un tieši to var piedāvāt Ventspils. Foruma dalībniekiem esam interesanti sava ģeogrāfiskā novietojuma dēļ – kā viduspunkts starp Krieviju un pārējām Eiropas Savienības valstīm.»

Ventspils brīvostas industriālās teritorijas attīstība ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes darba mērķiem. Patlaban Ventspils brīvostā līdzās jau esošajām rūpnieciskajām ēkām vairāk nekā 500 hektāru ir paredzēti jaunu industriālo projektu īstenošanai.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: