Publiskajā telpā izplatīta informācija par to, ka Ventspils pašvaldība un brīvosta atbalstot rūpnīcas būvēšanu Staldzenē, tādējādi apdraudot vidi.

Viedokļa paudēja Ivara Landmaņa paustie fakti neatbilst patiesībai, turklāt, lai arī Ventspilī tiek gaidīts ikviens investors, kas veido jaunas darbavietas, ikviena projekta ietekme uz vidi tiek vērtēta likumā noteiktā kārtībā un to veic Valsts vides dienests, nevis brīvostas pārvalde vai pilsētas dome. Iedzīvotāju dzīves kvalitāte Ventspilī ir pirmajā vietā.

Jau pirms vairākiem gadiem Ventspils brīvostas pārvaldē vērsās SIA “Baltic New Technologies” ar ideju Ventspilī blakus ”Ventspils Nafta” terminālim pēc mūsdienīgas tehnoloģijas būvēt dīzeļdegvielas ražotnes kompleksu „Baltic Clean Fuels”. Uzņēmuma iecere ir pārstrādāt ogles un mazutu augstas vērtības produktā - dīzeļdegvielā. Ražotnē plānotas apmēram 300 darba vietas, savukārt celtniecības laikā tiktu piesaistīts vismaz 1000 speciālistu. Bez ekonomiskās aktivitātes pilsētā, ko nestu šāds liels projekts, apmēram par trīs miljoniem tonnu kāptu Ventspils ostas apgrozījums. Saskaņā ar dokumentiem, kas iesniegti apspriešanai, kompleksā plānots investēt Latvijas mērogiem nepieredzēti lielu summu – 1,43 miljardus eiro. Ražošanai ir paredzēts izmantot pašu jaunāko Veba Combi Cracking tehnoloģiju, kas no visām šodien pieejamajām tehnoloģijām ir visdraudzīgākā videi un paredz pilnībā slēgtu ražošanas ciklu bez nelietderīgiem blakusproduktiem.

Uzņēmuma iecere ir būvēt kompleksu blakus “Ventspils Nafta” terminālim, lai, izmantojot esošo infrastruktūru, pa noslēgtām caurulēm no termināļa piegādātu nepieciešamās izejvielas un tādā pašā veidā gatavā produkcija nonāktu atpakaļ uzglabāšanai. Nepieciešamā platība blakus terminālim ir apmēram 3 reizes mazāka par esošo “Ventspils Nafta” termināļa platību. Kompleksam ir nepieciešami tikai 37 hektāri zemes. Tas nozīmē, ka kompleksa vajadzībām koki tiktu izcirsti tikai nepieciešamajā apjomā un ostas industriālajā zonā mežs saglabātos.

Uzņēmuma iecere un plānotie ieguvumi pilnībā atbilst Ventspils pilsētas teritorijas plānojumam un ekonomiskās attīstības mērķiem. Projektu atbalsta arī Latvijas Republikas valdība un Eiropas Komisija, pieņemot lēmumu par speciālu nodokļu režīmu investīciju veikšanas gadījumā, kā arī iekļaujot projektu Eiropas Stratēģisko investīciju fonda (ESIF) jeb tā sauktā Junkera plāna projektu sarakstā ar 45.numuru (Special task force (member states, commision, EIB) on investmet in the EU: Annex 2 -Project lists from Member States and the Commission, p.318)

Šādam projektam tiek izstrādāts ietekmes uz vidi novērtējums, kura apspriešanā var piedalīties jebkurš interesents. Šobrīd ir noslēgusies ietekmes uz vidi sākotnējā sabiedriskā apspriešana. Pēc Vides pārraudzības valsts biroja noteiktajām prasībām, kuras sagatavotas, tai skaitā ņemot vērā izteikto iedzīvotāju viedokli, uzņēmums šobrīd gatavo ražotnes kompleksa projekta ietekmes uz vidi ziņojumu. Kad tas tiks iesniegts, jebkurš iedzīvotājs varēs ar to iepazīties un izteikt viedokli par ziņojumu. Tikai apkopojot visus – ekspertu, uzņēmuma un iedzīvotāju – viedokļus, Vides pārraudzības valsts birojs gatavos atzinumu. Tikai tad, ja tas būs pozitīvs, šo rūpnīcu varēs būvēt.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -1
  ozols 01.06.2017, 19:35:35

  Lemberg! :) pie tilta kur ieguldīja 14 miljonus piestātnē, kur čugun krauj būs sūd un....tas drīz sairs,jo nav domāts tādā slodzē ,ja kas....

 • -2
  herberts 01.06.2017, 19:57:53

  Jaunas rūpnīcas būve Ventspilī iespējama tikai tad, ja darbinieku skaits tajā, nepārsniedz 40, no kuriem pusei jābūt no " mātesvalsts" ar specifisku izglītību un iemaņām. Ventspilij vajadzīgi elitāri, mazskaitlīgi uzņēmumi. Vietējiem bauriem ceļš uz Īriju, Gērnsiju, Vāciju joprojām vaļā, tā ka vsjo putjom, tovārišči.

 • -4
  Juris 03.06.2017, 13:09:06

  Tas labi, ka vajadzīgi izglītoti cilvēki, tas nozīmē, ka atalgojums ar būs labs. Nav jēgas celt kaut ko, kur cilvēki nevarēs nopelnīt.

 • -4
  Virsliga 02.06.2017, 11:59:59

  Ja jau uzskati sevi par bauru, tad patiešām nekur citur kā uz Īriju, Vāciju, Gērnsiju ... Tracina tie brīnumainie ļaudis, kas uzskata, ka nekas nav jāprot, bet alga gan jāsaņem. Tie laiki, kad rūpnīcā strādāja 1000 darbinieki ir sen pagājuši. Tagad modernās ražotnēs ražošanas procesi ir automatizēti, cilvēku skaits, kas nepieciešams, daudz mazāks. Toties tiem cilvēkiem kaut kas ir arī jāzina! Iesaku, Jums, Herbert, apsvērt domu apgūt kādas zināšanas, kas nepieciešamas darba tirgū, tad nebūs nekur jāpošas.

 • 0
  Ena 03.06.2017, 20:46:28

  Jaunas rūpnīcas būvniecība Ventspilī iespējama tikai ievērojot iedzīvotāju intereses - teica Lembergs pirms vēlēšanām. Nu, kā var nesolīt ?
  P.s. Virsliga, tu no nākotnes, vai, esi atlidojis ? Joprojām rietumos ir rūpnīcas, kur strādā 1000 un vairāk darbinieku. Nopietnas rūpnīcas, nevis konteinerrūpnīcas.

 • 0
  karlito 03.06.2017, 21:08:01

  To virslīga.Cilvēks tā ir radīts,ka viņš vienkārši nevar neko nesaprast,vai nemācēt.UK un daudzās citās eiropas valstīs ir ļoti daudz rūpnīcu,fabriku,kur strādā ļoti daudz cilvēku bez speciālās izglītības,un strādā daudz un ļoti labi strādā,un protams saņem arī labu algu.Un cilvēks ja viņš nav galīgs muļķis tieši darba vietā var ātri iemācīties un apgūt savus darba pienākumus.Gavenais dot iespēju!

 • 0
  Ena 06.06.2017, 01:18:34

  Vēlēšanas pagājušas - laiks sākt būvēt...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: