Ventspils pilsēta Latvijas mērogā izceļas kā ziedu galvaspilsēta, kura ik gadu pavasara un vasaras plaukumā iegūst simtiem tūkstošus krāšņas ziedu kompozīcijas visā pilsētā. Krāšņais gada laiks iedvesmo arī pilsētas iedzīvotājus, kuri ik gadu savu piemājas vidi veido koptu un gaumīgu ar dažādām ziedu un krūmāju kompozīcijām.

Jau vairāk nekā 10 gadus Ventspilī tiek rīkots konkurss Pilsētas rota, kurā tiek aicināts piedalīties ikviens skaista dārza īpašnieks, lai atklātu sava dārza burvību.

Šogad konkurss Pilsētas rota 2019 norisinās laika posmā no 17. jūnija līdz 5. augustam. Individuālo dzīvojamo māju īpašnieki līdz šā gada 12. jūlijam plkst. 17.00 aicināti pieteikties konkursam Pilsētas rota 2019 (pieteikšanās telefoniski Ventspils pilsētas pašvaldības iestādē Komunālā pārvalde, tālr. 63624269, rakstot uz e-pasta adresi kom.parvalde@ventspils.lv vai sūtot vēstuli pa pastu, adrese: Užavas iela 8, Ventspils, LV-3601).

Vairāk informācijas par konkursu Pilsētas rota 2019 lasāma nolikumā pašvaldības mājaslapā ventpils.lv, kā arī portātā ventasbalss.lv.

Konkursa mērķis ir apzināt Ventspils skaistākās un kvalitatīvāk iekārtotās individuālo dzīvojamo ēku teritorijas, popularizējot koptus, mūsdienīgus vai tradicionālus vides raksturam atbilstošus dārzu veidošanas principus, veicinot ventspilnieku vēlmi piedalīties pilsētas ainavas uzturēšanā un sakopšanā.

Žūrijas komisija, kurā ietilpst deviņi dažādu nozaru pārstāvji, vērtēs individuālo dzīvojamo māju teritorijas Ventspilī, kuras būs pieteikuši šo teritoriju īpašnieki vai lietotāji. Notiks arī vērtēšana nominācijā Skats no malas, kurā noteiks skaistākos dārzus, kas īpaši izceļas un ir pamanāmi ar savu sakoptību pilsētvidē.

Vispievilcīgākie, krāšņākie un oriģinālākie Ventspils iedzīvotāju dārzi tiks vērtēti pēc dažādiem kritērijiem – kāds ir dārza kopskats un dārza uzturēšanas kvalitāte, ņems vērā arī tādas nianses kā karoga eksponēšana, dekoru pieskaņotība kopējam dārza tēlam, mājas numura zīmes saskatāmība u.c.

No konkursā pieteiktajiem un žūrijas skatā no malas izvēlētajiem skaistākajiem dzīvojamo māju dārziem tiks noteikti labākie 80, priekšroku dodot īpašumiem, kuri ir pieteikušies paši. Pēc žūrijas izvērtējuma no 80 labākajiem dārziem 10 skaistākie dārzi tiks nominēti atzinībai Pilsētas rota 2019, izvirzot 1., 2. un 3. vietas ieguvēju. Papildu komisija var piešķirt atzinību arī vairākās kategorijās, piemēram, no jauna ierīkots dārzs, tradicionāls dārzs u.tml.

Sakoptāko īpašumu adreses un uzvarētāji tiks paziņoti līdz 6. augustam portālos ventspils.lv un ventasbalss.lv, kā arī laikrakstā Ventas Balss. Konkursa laureāti saņems vērtīgas balvas, ko sagādājis konkursa atbalstītājs BOSCH – augstspiediena mazgātāju, kas darbojas ar akumulatoru, trimmeri, triecienurbjmašīnu, dzīvžoga šķēres vai elektrisko skrūvgriezi, kā arī citas vērtīgas balvas. 80 pašu skaistāko dārzu īpašnieki 17. augustā dosies pašvaldības rīkotajā pieredzes apmaiņas ekskursijā, kas vedīs Iecavas virzienā uz skaistākajiem dārziem un muižām.

Aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un pieteikt pašiem savas vai citu ventspilnieku sakoptās dzīvojamo māju sētas dalībai konkursā Pilsētas rota 2019!

Apmaksāta informācija.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: