Tēma: Vēja elektrostacija

 • Vēja parkam prioritārs statuss 8

  Prioritārais statuss ir piešķirts vēja parka attīstītājam SIA Ventspils Wind, kas Ventspils pievārtē paredz uzbūvēt desmit gigantiskas – 250 m augstas – vēja turbīnas.

 • Vēja biznesmeņi spļauj sejā iedzīvotājiem 17

  Šodien notiks SIA 4 WIND pasūtītā ietekmes uz vidi novērtējuma sabiedriskā apspriešana par vēja elektrostaciju būvniecību Popē. Iedzīvotāji, kuri parakstījušies pret vēja parku būvniecību, dokumentā tiek apsaukāti par amorāliem, savtīgiem un sabiedrību šķeļošiem.

 • Vēlas ierobežot vēja parku ieceres 9

  Izstrādāti Ventspils novada teritorijas plānojuma grozījumi, kuriem pagājušajā nedēļā notika publiskās apspriešanas sanāksmes. Grozījumi paredz vairākas izmaiņas, taču vislielāko sabiedrības interesi raisīja stingrāk noteiktie ierobežojumi vēja parku būvniecības iecerēm.

 • Turbīnu ietekme nav vērtēta vispusīgi 13

  SIA Ventspils Wind iecerētais vēja parks būtiski neietekmēšot arī putnus un aizsargājamos sikspārņus. Tikmēr ietekme uz meža dzīvniekiem vispār nav vērtēta, lai arī 250 metrus augstās vēja turbīnas iecerēts uzstādīt meža teritorijās.

 • Eksperti apgalvo, ka turbīnas netraucēs 18

  Vēja turbīnas, kuru augstums atbilst ap 90 stāvu augstam debesskrāpim, praktiski būšot nemanāmas, tās pat uzlabos ainavu, to betona pamati radīs mežam labvēlīgu sārmainu vidi, vēja parka tuvumā cilvēks sevi pierunā justies slikti – šādi un citi savdabīgi apgalvojumi minēti ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumā par SIA Ventspils Wind vēja parka būvniecības ieceri.

 • Latvijas Vēja enerģijas asociācija atbild Jenam Torupam 19

  Latvijas Vēja enerģijas asociācija sagatavojusi atbildes uz Ventas Balss intervijā ar Jenu Torupu Vēja turbīnas ir vakardienas tehnoloģija paustajiem apgalvojumiem, cenšoties viest skaidrību vairākos jautājumos.

 • Vēja turbīnas ir vakardienas tehnoloģija 23

  Dānija ir valsts, kurā vēja ģeneratorus sāka uzstādīt jau pirms 25 gadiem un pat senāk. Tagad daudzi no tiem jau ir nokalpojuši un valsts saskaras ar milzīgu problēmu: kur likt šos vecos ģeneratorus – milzīgu daudzumu pārstrādei nederīgu atkritumu, kuru apjoms pieaug gadu no gada.

 • Aicina vērtēt Sāremā vēja parku 4

  Arī ventspilnieki un novada iedzīvotāji ir aicināti sniegt priekšlikumus par grandioza vēja parka būvniecību pie Sāremā salas. To, visticamāk, varēs redzēt arī no Ventspils novada. 

 • Tārgales vēja parks saņems OIK 5

  Vēja parks Tārgale neizprotamā veidā ticis pie OIK garantijām, neskatoties uz to, ka tās tikušas piešķirtas tālajā 2011. gadā.

 • Vēja parks «Tārgale» raisa aizdomas 26

  Ar lielu jaudu šomēnes uzsākta vēja parka Tārgale būvniecība. Iedzīvotājiem ir aizdomas, ka notikusi nepamatota izvairīšanās no ietekmes uz vidi novērtējuma veikšanas.

 • Vēja biznesmeņi netur solījumus 21

  Iedzīvotāju bažas piepildījušās - Popes pagasta Sārcē sākotnēji plānoto turbīnu skaitu attīstītājs grib dubultot. Neskatoties uz attīstītāja sākotnējiem apgalvojumiem, ka vēja parks Sārcē paredz vien četru vēja turbīnu uzstādīšanu, tagad SIA 4 WIND vēlas būvēt deviņas gigantiskas vēja turbīnas 240 metru augstumā.

 • Iedzīvotāji cer, ka deputāti ieklausīsies 29

  Jau vairāk nekā divi tūkstoši cilvēku ir parakstījušies pret divu jaunu vēja parku būvniecības ieceri Ventspils novada Tārgales un Popes pagastā.

 • Turbīnas vēl tuvāk Ventspilij 8

  Iesākusies atkārtota sākotnējā sabiedriskā apspriešana par vēja turbīnu parka ietekmi uz apkārtējo vidi. Parku plānots izveidot Tārgales un Popes pagasta teritorijā. Atkārtota apspriešana notiek saistībā ar turbīnu izvietošanas izmaiņām – trīs no tām tiks uzstādītas aptuveni kilometru tuvāk Ventspilij, nekā iepriekš bija plānots.

 • Izjutuši vēja turbīnu ietekmi 11

  Ventspils un novada iedzīvotāji protestē pret jauniem vēja elektrostaciju parku būvniecības projektiem. Savukārt tie, kas jau tagad dzīvo līdzās vēja ģeneratoriem vai kuriem ir līdzīga pieredze, stāsta par vēja enerģijas kaitīgo ietekmi uz veselību un pašsajūtu.

 • Laika prognoze šī gada budžetam: «Spēcīgi putinās!» 10

  Jaunais gads nesīs ne tikai prognozējamas propagandas straumes pirms pašvaldību vēlēšanām, bet arī nopietnākus mēģinājumus radīt triecienus pa mūsu makiem – un tieši mums, kurzemniekiem, tie var sist pa kabatu vēl pamatīgāk nekā citos novados!