Tēma: Vēja elektrostacija

 • Vēja staciju papīri ir maldinoši 1

  Vēl līdz 22. martam iespējams iesniegt jautājumus un iebildumus saistībā ar Popē plānoto vēja turbīnu būvniecību. Taču sabiedriskajā apspriedē, kas norisinājās 14. martā, jau tika apšaubīta plānojuma atbilstība realitātei. Uz papīra uzliktais jau tagad nesakrīt ar reālo situāciju dabā. Uz to norādīja paši Popes iedzīvotāji.

 • Pētīs iespējas iesaistīties atkrastes vēja parku apkalpošanā 5

  Šogad plānots izstrādāt pētījumu par labāko risinājumu atkrastes vēja parku un saistītās infrastruktūras apkalpošanai Ventspils ostā, kas ietvers arī jauna termināļa modelēšanu Ventspils Ziemeļu ostā. Tas ir viens no soļiem ilgtermiņa stratēģijā attīstīt atjaunojamās enerģijas ražošanas un apkalpošanas servisu Ventspils ostā.

 • Finišam tuvāk vēl viens vēja parks novadā 4

  Lemjot par kārtējā vēja elektrostaciju projekta tālāku virzīšanu, Ventspils novada deputātiem – dilemma. Valsts ar laikmetīgu regulējumu vēja parku būvniecībai nesteidzas, bet pašvaldības spiestas pieņemt lēmums, kur vietējo kopienu aizstāvība jāupurē likuma vārdā.

 • Ieplāno mežus vēja parkiem 3

  Ventspils novada dome nu jau vairākus gadus, reaģējot uz būtiskiem izaicinājumiem, mēģina tikt pie grozījumiem teritorijas plānojumā. Taču pagaidām neveiksmīgi. Tuvākajā laikā publiskajai apspriešanai tiks nodota jau 3. redakcija. Kompromisi piekrastes apbūves un vēja parku jautājumos rokās nedodas viegli un, politiski cenšoties atrast zelta vidusceļu, virzība uz priekšu notiek lēni.

 • Jūras parku plāno mūsu piekrastē 0

  Ventspils novadā, iespējams, būs ne tikai pirmais vēja parks mežā, bet arī pirmais vēja parks jūrā. Tas plānots starp Pāvilostu un Užavu.

 • Dod zaļo gaismu vēja parkam mežā 8

  Ventspils novada dome, akceptējot ietekmes uz vidi novērtējumu, politiski devusi zaļo gaismu sākt būvniecības dokumentācijas kārtošanu vēja parkam, ko uzņēmums Ventspils Wind iecerējis attīstīt Tārgales pagasta mežos starp Popi un Ventspili. Plānots, ka tepat Ventspils pievārtē tiks izbūvētas desmit 250 metrus augstas vēja turbīnas.

 • Vēja ģeneratori bojā dzīvi 13

  Tārgales pagasta ainava turpmākajās desmitgadēs, ja ne gadsimtos nemainīgi asociēsies ar vēja turbīnām, kas ir labi redzamas arī no Ventspils. Lauku iedzīvotāji, kuru mājas un saimniecības robežojas ar vēja elektrostaciju parka teritoriju, jau izjutuši uz savas ādas turbīnu negatīvo ietekmi.

 • Tārgalē atklāts vēja parks 4

  15. septembrī, ''Utilitas'' atklāja lielāko sauszemes vēja parku Latvijā. Vēja parks atrodas Ventspils novada Tārgales pagastā. Vēja parks sastāv no 14 modernām turbīnām, ko piegādā pasaulē vadošais turbīnu ražotājs ''Vestas''.

 • Indriksone: Latvija sasniegs energoneatkarību līdz 2030.gadam 1

  Latvija noteikti sasniegs energoneatkarību agrāk nekā 2030.gadā, tomēr ilgtermiņa problēma ir elektrības ražošanas bāzes jaudas, kurām ir jābūt paralēli atjaunojamo energoresursu izmantošanai, pauž ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).

 • Pabeigta vēja turbīnu uzstādīšana Tārgales vēja parkā 1

  Igaunijas atjaunojamās enerģijas ražotājs Utilitas pabeidzis Tārgales vēja ģeneratoru parka uzstādīšanu. Vēja turbīnu testēšana notiks vasarā, un plānots, ka rudenī parks sāks darboties ar pilnu jaudu.

 • Valdība dod zaļo gaismu ģeneratoriem 3

  Lielā steigā un bez saskaņošanas ar partneriem Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par vēja parku ar jaudu virs 50 MW izveides procedūru paātrināšanu.

 • Novads cenšas ierobežot VES teritorijas 0

  Ventspils novada pašvaldības teritorijas plānojuma grozījumu izstrāde ir laikietilpīgs un darbietilpīgs process. Šobrīd tiek izstrādāta grozījumu 2. redakcija.

 • Nobriedis jauns vēja parka projekts 8

  Ventspils novadā pieteikta jauna vēja parka būvniecības iecere. Šodien Zoom platformā notiks sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksme.