Tēma: Vēja elektrostacija

  • Valdība dod zaļo gaismu ģeneratoriem 3

    Lielā steigā un bez saskaņošanas ar partneriem Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavoto informatīvo ziņojumu par vēja parku ar jaudu virs 50 MW izveides procedūru paātrināšanu.

  • Novads cenšas ierobežot VES teritorijas 0

    Ventspils novada pašvaldības teritorijas plānojuma grozījumu izstrāde ir laikietilpīgs un darbietilpīgs process. Šobrīd tiek izstrādāta grozījumu 2. redakcija.

  • Nobriedis jauns vēja parka projekts 8

    Ventspils novadā pieteikta jauna vēja parka būvniecības iecere. Šodien Zoom platformā notiks sākotnējās sabiedriskās apspriešanas sanāksme.

  • Virzās vēja parka projekts 13

    Ventspils novada dome apstiprinājusi piecus lokālplānojumus saistībā ar desmit vēja elektrostaciju būvniecību, ko pilsētas pievārtē plāno īstenot SIA Ventspils Wind.

  • Vēja parkam prioritārs statuss 8

    Prioritārais statuss ir piešķirts vēja parka attīstītājam SIA Ventspils Wind, kas Ventspils pievārtē paredz uzbūvēt desmit gigantiskas – 250 m augstas – vēja turbīnas.

  • Vēja biznesmeņi spļauj sejā iedzīvotājiem 17

    Šodien notiks SIA 4 WIND pasūtītā ietekmes uz vidi novērtējuma sabiedriskā apspriešana par vēja elektrostaciju būvniecību Popē. Iedzīvotāji, kuri parakstījušies pret vēja parku būvniecību, dokumentā tiek apsaukāti par amorāliem, savtīgiem un sabiedrību šķeļošiem.

  • Vēlas ierobežot vēja parku ieceres 9

    Izstrādāti Ventspils novada teritorijas plānojuma grozījumi, kuriem pagājušajā nedēļā notika publiskās apspriešanas sanāksmes. Grozījumi paredz vairākas izmaiņas, taču vislielāko sabiedrības interesi raisīja stingrāk noteiktie ierobežojumi vēja parku būvniecības iecerēm.

  • Turbīnu ietekme nav vērtēta vispusīgi 13

    SIA Ventspils Wind iecerētais vēja parks būtiski neietekmēšot arī putnus un aizsargājamos sikspārņus. Tikmēr ietekme uz meža dzīvniekiem vispār nav vērtēta, lai arī 250 metrus augstās vēja turbīnas iecerēts uzstādīt meža teritorijās.

  • Eksperti apgalvo, ka turbīnas netraucēs 18

    Vēja turbīnas, kuru augstums atbilst ap 90 stāvu augstam debesskrāpim, praktiski būšot nemanāmas, tās pat uzlabos ainavu, to betona pamati radīs mežam labvēlīgu sārmainu vidi, vēja parka tuvumā cilvēks sevi pierunā justies slikti – šādi un citi savdabīgi apgalvojumi minēti ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumā par SIA Ventspils Wind vēja parka būvniecības ieceri.

  • Latvijas Vēja enerģijas asociācija atbild Jenam Torupam 19

    Latvijas Vēja enerģijas asociācija sagatavojusi atbildes uz Ventas Balss intervijā ar Jenu Torupu Vēja turbīnas ir vakardienas tehnoloģija paustajiem apgalvojumiem, cenšoties viest skaidrību vairākos jautājumos.

  • Vēja turbīnas ir vakardienas tehnoloģija 23

    Dānija ir valsts, kurā vēja ģeneratorus sāka uzstādīt jau pirms 25 gadiem un pat senāk. Tagad daudzi no tiem jau ir nokalpojuši un valsts saskaras ar milzīgu problēmu: kur likt šos vecos ģeneratorus – milzīgu daudzumu pārstrādei nederīgu atkritumu, kuru apjoms pieaug gadu no gada.

  • Aicina vērtēt Sāremā vēja parku 4

    Arī ventspilnieki un novada iedzīvotāji ir aicināti sniegt priekšlikumus par grandioza vēja parka būvniecību pie Sāremā salas. To, visticamāk, varēs redzēt arī no Ventspils novada. 

  • Tārgales vēja parks saņems OIK 5

    Vēja parks Tārgale neizprotamā veidā ticis pie OIK garantijām, neskatoties uz to, ka tās tikušas piešķirtas tālajā 2011. gadā.