Tēma: Vēja elektrostacija

 • Iestājas pret vēja parkiem 5

  8. aprīļa vakarā Popes kultūras nama zāle bija cilvēku pilna – norisinājās sākotnējā sabiedriskā apspriešana par valsts uzņēmuma SIA Latvijas vēja parki ieceri četru Ventspils novada pagastu – Popes, Ugāles, Piltenes un Tārgales – teritorijā uzbūvēt apjomīgu vēja parku Ventspils 1.

 • Dod zaļo gaismu četrām vēja turbīnām pie Popes 9

  Ventspils novada dome, 30. novembra sēdē ar balsu vairākumu apstiprinot nekustamā īpašuma Sārce Popes pagastā detālplānojumu, devusi zaļo gaismu četru vēja turbīnu izbūvei pie Popes. Opozīcijas priekšlikums nodot detālplānojumu atkārtotai publiskai apspriešanai tika noraidīts.

 • Vēja staciju papīri ir maldinoši 1

  Vēl līdz 22. martam iespējams iesniegt jautājumus un iebildumus saistībā ar Popē plānoto vēja turbīnu būvniecību. Taču sabiedriskajā apspriedē, kas norisinājās 14. martā, jau tika apšaubīta plānojuma atbilstība realitātei. Uz papīra uzliktais jau tagad nesakrīt ar reālo situāciju dabā. Uz to norādīja paši Popes iedzīvotāji.

 • Pētīs iespējas iesaistīties atkrastes vēja parku apkalpošanā 5

  Šogad plānots izstrādāt pētījumu par labāko risinājumu atkrastes vēja parku un saistītās infrastruktūras apkalpošanai Ventspils ostā, kas ietvers arī jauna termināļa modelēšanu Ventspils Ziemeļu ostā. Tas ir viens no soļiem ilgtermiņa stratēģijā attīstīt atjaunojamās enerģijas ražošanas un apkalpošanas servisu Ventspils ostā.

 • Finišam tuvāk vēl viens vēja parks novadā 4

  Lemjot par kārtējā vēja elektrostaciju projekta tālāku virzīšanu, Ventspils novada deputātiem – dilemma. Valsts ar laikmetīgu regulējumu vēja parku būvniecībai nesteidzas, bet pašvaldības spiestas pieņemt lēmums, kur vietējo kopienu aizstāvība jāupurē likuma vārdā.

 • Ieplāno mežus vēja parkiem 3

  Ventspils novada dome nu jau vairākus gadus, reaģējot uz būtiskiem izaicinājumiem, mēģina tikt pie grozījumiem teritorijas plānojumā. Taču pagaidām neveiksmīgi. Tuvākajā laikā publiskajai apspriešanai tiks nodota jau 3. redakcija. Kompromisi piekrastes apbūves un vēja parku jautājumos rokās nedodas viegli un, politiski cenšoties atrast zelta vidusceļu, virzība uz priekšu notiek lēni.

 • Jūras parku plāno mūsu piekrastē 0

  Ventspils novadā, iespējams, būs ne tikai pirmais vēja parks mežā, bet arī pirmais vēja parks jūrā. Tas plānots starp Pāvilostu un Užavu.

 • Dod zaļo gaismu vēja parkam mežā 8

  Ventspils novada dome, akceptējot ietekmes uz vidi novērtējumu, politiski devusi zaļo gaismu sākt būvniecības dokumentācijas kārtošanu vēja parkam, ko uzņēmums Ventspils Wind iecerējis attīstīt Tārgales pagasta mežos starp Popi un Ventspili. Plānots, ka tepat Ventspils pievārtē tiks izbūvētas desmit 250 metrus augstas vēja turbīnas.

 • Vēja ģeneratori bojā dzīvi 13

  Tārgales pagasta ainava turpmākajās desmitgadēs, ja ne gadsimtos nemainīgi asociēsies ar vēja turbīnām, kas ir labi redzamas arī no Ventspils. Lauku iedzīvotāji, kuru mājas un saimniecības robežojas ar vēja elektrostaciju parka teritoriju, jau izjutuši uz savas ādas turbīnu negatīvo ietekmi.

 • Tārgalē atklāts vēja parks 4

  15. septembrī, ''Utilitas'' atklāja lielāko sauszemes vēja parku Latvijā. Vēja parks atrodas Ventspils novada Tārgales pagastā. Vēja parks sastāv no 14 modernām turbīnām, ko piegādā pasaulē vadošais turbīnu ražotājs ''Vestas''.

 • Indriksone: Latvija sasniegs energoneatkarību līdz 2030.gadam 1

  Latvija noteikti sasniegs energoneatkarību agrāk nekā 2030.gadā, tomēr ilgtermiņa problēma ir elektrības ražošanas bāzes jaudas, kurām ir jābūt paralēli atjaunojamo energoresursu izmantošanai, pauž ekonomikas ministre Ilze Indriksone (NA).