Tēma: Ziemassvētki

 • Noskaidroti Ventspils svētku noformējuma konkursa rezultāti 0

  Noslēdzies svētku noformējuma konkurss “Ziemassvētki 2023”, ko organizē Ventspils valstspilsētas pašvaldība, lai izceltu un apbalvotu skaistākos svētku noformējumus ēku fasādēm, skatlogiem un pagalmiem Ventspils pilsētā. Konkursam šogad tika pieteikti 26 svētku noformējumi un, kā katru gadu, apbalvoti tiek piecu nomināciju uzvarētāji.

 • Svinēs Ziemassvētkus bērnu pilsētiņās 0

  Svētdien, 17. decembrī plkst. 11.00 Bērnu pilsētiņā un plkst. 15.00 bērnu parkā “Fantāzija” ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties dzīvespriecīgā svētku notikumā “Ziemassvētku trādirīdis”, kur mūsu pilsētas divi talantīgi bērnu kolektīvi – teātra studija “Mēs” un mūsdienu deju studija “Prieks” izklaidēs ar priekšnesumiem, teatrāliem mirkļiem un radošām rotaļām, piedāvājot saviem skatītājiem Grinča Ziemassvētku stāstu.

 • Koncertzālē ''Latvija'' Otros Ziemassvētkus izgaismos ērģeļmūzika 0

  Šajā gadā koncertzāle “Latvija” aizsāka ērģeļmūzikas koncertciklu, kurā aicinām klausītājus svētdienās piedzīvot ērģeļmūzikas daudzveidību. Šī gada noslēdzošais koncerts izskanēs Otrajos Ziemassvētkos – 26. decembrī plkst. 13.00.

 • Ances dabas mājā uzbur svētku noskaņu 0

  Ziemassvētku gaidīšanas laikā Loreta un Reinis Pižiki Ances dabas mājā pirmoreiz apkārtnes iedzīvotājiem piedāvā Ziemassvētku brīnumnotikumu  īpašus svētku noskaņas pasākumus ģimenēm un draugu kompānijām, kā arī darba kolektīviem.

 • Izskanēs komponista Valda Zilvera autorkoncerts ''Ziemas pasakas'' 0

  Otrajos Ziemassvētkos, 26. decembrī plkst. 15 un plkst. 18 Livonijas ordeņa pilī izskanēs komponista Valda Zilvera autorkoncerts “Ziemas pasakas”. Šajā gaišo svētku noskaņās veidotajā koncertuzvedumā piedalīsies Ventspils Kultūras centra sieviešu koris “Venda” kopā ar komponistu Valdi Zilveri, aktieri Raimondu Celmu un instrumentālo grupu, izdziedot Valda oriģinālkompozīcijas.

 • Aicina piedalīties konkursā ''Ziemassvētki 2023'' 0

  Ventspils valstpilsētas pašvaldība ik gadu organizē svētku noformējuma konkursu ''Ziemassvētki 2023'', lai svētku laiks Ventspilī iemirdzētos svinīgā noskaņā. Ikviens ventspilnieks tiek aicināts piedalīties pilsētas Ziemassvētku rotas veidošanā, svētkiem sapošot savas mājas un darba vietas.

 • Lielajā laukumā nomaina egli (VIDEO) 5

  Pagājušajā nedēļā Lielajā laukumā tika uzstādīta 16 metrus gara Ziemassvētku egle. Komunālās pārvaldes un Ventspils labiekārtošanas kombināta pārstāvji egli sagādāja Latvijas valsts mežu Mētru iecirknī – Ventspils novadā starp Tārgali un Pilteni.

 • Vecpilsētas tirgus pārvērtīsies Ziemassvētku pasakas laukumā 1

  Šogad Ventspili piemeklēs īsts Ziemassvētku brīnums - Vecpilsētas tirgus pārvērtīsies Ziemassvētku pasakas laukumā. Un tam ir iemesls, jo no 2. decembra līdz 7. janvārim namiņā blakus Tirgus laukumam dzīvos pats Ziemassvētku vecītis ar savu ģimeni, kuri pie sevis ciemos gaidīs gan lielus un mazus ventspilniekus, gan pilsētas viesus.

 • Iedegs Ziemassvētku egli un svētku rotājumus 7

  2. decembrī plkst. 16.00 Lielajā laukumā aicinām kā mazus, tā lielus ventspilniekus palīdzēt Rūķiem iedegt Ziemassvētku egli. Reizē ar to iemirdzēsies svētku rotājumi visā pilsētā. Muzikālā uzvedumā klātesošos sagaidīs mūziķi Atis Auzāns un Elizabete Zagorska, kā arī Ventspils bērnu vokālie ansambļi.

 • Uzsāks Ziemassvētku egļu un dekorāciju demontāžu 0

  No pirmdienas, 9. janvāra, pilsētā tiks uzsākta pakāpeniska Ziemassvētku egļu, Austrumu zodiaka zīmju un mūzikas instrumentu dekoru grupu demontāža Lielajā laukumā. Savukārt ar 16. janvāri tiks demontētas kokos izvietotās 3200 Ziemassvētku lampiņu virtenes, kuras stiepjas teju 38,5 km garumā, kā arī dekorācijas apgaismes stabos.

 • Bez maksas pieņem Ziemassvētku egles 1

  6. janvāris ir Zvaigznes diena, ar kuru saistās dažādi ticējumi un tradīcijas, tostarp šajā dienā pieņemts ar godu atvadīties no Ziemassvētku rotājumiem. Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' piedāvā iespēju svētku eglītes bez maksas nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos.

 • Noskaidroti konkursa ''Ziemassvētki 2022'' rezultāti 0

  Ir noslēdzies Ventspils valstspilsētas pašvaldības rīkotais konkurss ''Ziemassvētki 2022'', kura ietvaros tika vērtēti svētku noformējumi ēku fasādēm, skatlogiem un pagalmiem Ventspils pilsētā.  Konkursam šogad tika pieteikti 24 svētku noformējumi.

 • Katrai ģimenei pa eglītei 0

  AS "Latvijas valsts meži" (LVM) apsaimniekotajās teritorijās arī šogad katra ģimene, gatavojoties svētkiem, var nocirst vienu Ziemassvētku eglīti, liecina LVM publiskotā informācija.