Ventspils spēka vīrs Mareks Leitis piedalījies plašās starptautiskās sacensībās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā, kurās bez mājiniekiem un mūsējiem piedalījās arī sportisti no Krievijas, Ukrainas, Ungārijas, Slovākijas un Lielbritānijas.

Tallinas vieglatlētikas manēžā iekārtotajā arēnā atlēti sacentās sešos vingrinājumos: rāmja nešanā, svara nešanā pa apli, baļķu celšanā, automašīnas turēšanā, akmeņu celšanā un svaru nešanā pa kāpnēm.

Jau pirmajā vingrinājumā – 350 kg rāmja nešanā – visus pārsteidza tieši Leitis, apsteidzot trīs šīgada The World’s Strongest Man dalībniekus un 20 m distancē finišējot ar vislabāko rezultātu. Nākamie vingrinājumi nebija tik pārliecinoši, tomēr ventspilnieks turpināja pretendēt uz godalgām. Priekšpēdējais vingrinājums bija akmens celšana, kas Marekam vienmēr patikusi, un arī šoreiz viņš bija viens no atlētiem, kuriem izdevās tikt galā ar visiem pieciem smagumiem.

Pēdējam vingrinājumam bija liela nozīme vietu sadalījumā. Ja pirmajā vietā esošo pašlaik spēcīgāko igauņu atlētu Rauno Heinlu tikai katastrofāla neveiksme varēja nobīdīt zemāk, tad septīto no otrās vietas šķīra tikai pieci punkti, bet trešo no sestās – 1,5 punkti. 225, 250 un 275kg smagumus pa kāpnēm vislabāk uznesa igauņi. Labs rezultāts arī Leitim, tomēr pat ceturtais rezultāts šajā vingrinājumā nedeva augstāku vietu kopvērtējumā par piekto.

Tas ir atzīstams rezultāts, ja ņem vērā, ka minimāli zaudēts diviem spēkavīru Čempionu līgā rūdītiem atlētiem un diviem igauņiem, kas bija īpaši gatavojušies šīm sacensībām ar šo inventāru.

Igaunijas Grand Prix rezultāti (labākie seši, piedalījās 12)

  1. Rauno Heinla (Igaunija) 56,5
  2. Janek Tobi (Igaunija) 49
  3. Konstantin Iljin (Ukraina) 49
  4. Lauri Nami (Igaunija) 47
  5. Mareks Leitis (Latvija) 46
  6. Markus Mannik (Igaunija) 43

Tagad Mareks Leitis, Agris Kazeļņiks un Didzis Zariņš gatavojas 19. novembrī gaidāmajām starptautiskajām spēkavīru sacensībām Arēnā Rīga, kur norisināsies Raimonda Bergmaņa kauss spēkavīriem, kas vienlaicīgi būs arī priekšpēdējais 2011. gada sezonas posms spēkavīru Čempionu līgā.

parstirpu.lv

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: