Pirmajā mačā Eiropas čempionātā basketbolā U20 vecuma grupā pie panākuma pret Zviedrijas vienaudžiem Latvijai palīdzēja tikt arī ventspilnieki.

Sākumsastāvā maču sāka aizsargs Dāvis Lejasmeiers un centrs Mārtiņš Meiers, un tieši Mārtiņš arī atklāja rezultātu. Pirmajā puslaikā labāk darbojās mūsu basketbolisti, panākot pat vairāk nekā desmit punktu pārsvaru, taču otrās 20 minūtes izvērsās ļoti dramatiskas.

Nepilnas četras minūtes līdz mača beigām zviedri panāca sešu punktu pārsvaru (57:51), bet atlikušajā laikā punktus guva tikai latvieši. Četri punkti pēc kārtas sameta Lejasmeiers, panākot izlīdzinājumu, bet uzvaras grozu mača pēdējā sekundē realizēja liepājnieks Mareks Mejeris – 59:57.

Lejasmeiera rēķinā desmit punkti un piecas atlēkušās bumbas, Meiers septiņiem punktiem pievienoja astoņas bumbas zem groziem, bet trešais ventspilnieks – Uģis Pinete – guva divus punktus, savāca piecas atlēkušās bumbas un atdeva trīs piespēles (labākais rādītājs komandā).

Šovakar jaunie latvieši mērosies spēkiem ar horvātiem, kas pirmajā spēlē ārkārtīgi nerezultatīvā cīņā ar 33:49 piekāpās francužiem.