Šodien Rodeo un Sumatas klubu braucēji uzsāks cīņas Pasaules čempionātā motokrosā.

Ķegumā Zelta Zirga trasē risināsies cīņas Pasaules čempionāta motokrosā MX1 un MX2 klasēs, kā arī Pasaules kausa sacensības Veterānu klasē. Ventspili pārstāvēs trīs motokluba Rodeo: braucēji Matīss Karro, Toms Macuks un Arvis Sanders, kā arī auto-moto kluba Sumata pārstāvis Niks Apfelbaums.

Jāpiebilst, ka šīs sacensības ir īsts pārbaudījums gan pašiem braucējiem, gan motocikliem, jo sacīkstes ilgst 35 minūtes + divi apļi. Tāpēc braucējiem un tehnikai jābūt teicamā kārtībā, lai spētu izturēt šīs slodzes. Zelta Zirga trase vairāku gadu garumā tikta pārveidota MX1 motociklu vajadzībām un tagad tā ir sarežģītāka, garāka un ar lielākiem lēcieniem.

Prestižajā MX1 klasē cīnīsies gan Niks Apflebaums, gan Toms Macuks, kuram pēdējā brīdī sarūpēts šīs klases motocikls. MX2 klasē brauks Matīss Karro, bet Veterānu klasē Ventspils godu aizstāvēs Arvis Sanders.

Ventas Balss sazinājās ar mūsu braucējiem, lai noskaidrotu kā notiek gatavošanās sezonas lielākajiem startiem un kādi mērķi, uzdevumi tiem tiek izvirzīti.

Motokluba Rodeo direktors Arvis Sanders atklāja, ka Pasaules čempionāts ir sezonas galvenais pasākums, kuram notiek rūpīga gatavošanās. Šogad Jāņu svinēšana noteikti izpaliks, saka Sanders. Moto braucēju treniņi tiek pakārtoti ilgāki un garāki, lai spētu izturēt garos braucienus, tāpat arī tehnika tiek pilnībā izjaukta un regulēta. Katram mūsu braucējam ir savi mērķi un uzdevumi, apgalvo direktors. Matīsam Karro lielisks rezultāts būs iekļūšana kopvērtējumā labāko desmitniekā. Protams, to neviens nedāvinās un Matīsam būs dubults psiholoģiskais slogs, jo startēt savu līdzjutēju priekšā ir daudz grūtāk un gribas izdarīt vairāk nekā var, uzsver Arvis.

Tomam Macukam tas būs īsts pārbaudījums, jo brauks MX1 klasē. Macukam šajā klasē nav tik daudz pieredzes un, ja kādā no braucieniem izdosies iebraukt punktos, tad tas būs ļoti labi, atklāj Sanders. Par savām iespējām Arvis saka, ka ir pieredzējis braucējs, bet vēl nekad tādā līmenī nav sacensties ar Pasaules labākajiem braucējiem, mērķis ir iekļūt labāko piecpadsmitniekā. Arvis Sanders vēlas pateikt lielu paldies Olimpiskajam centram Ventspils, domes Sporta pārvaldei un arī N&J Racing, ar kuru palīdzību ir iespēja cīnīties un salīdzināt savus spēkus ar pasaules labākajiem.

Auto-moto kluba Sumata braucējs Niks Apfelbaums sev par mērķi izvirzījis tikšanu labāko divdesmitniekā. Niks uzsvēra, ka notiek nopietna gatavošanās un tiek taisīts motocikls, lai izturētu lielās slodzes. Apfelbaums atklāja, ka nesen gūtā rokas trauma ir gandrīz sadzijusi un netraucēs braukšanai. Jāņi Sumatas braucējam šogad nebūs, jo svinēšanas vietā aizvadīs treniņus. Arī Niks Apfelbaums pateicās par atbalstu Olimpiskajam centram Ventspils, domes Sporta pārvaldei, SIA Sumata, Velders, SIA Molit un, protams, saviem vecākiem.

Šodien Ķeguma trasē mūsu braucēji aizvadīs kvalifikācijas braucienus, bet rīt notiks sacensību braucieni. Plašāka informācija www.mx1latvai.lv.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: