Spraiga piecu setu cīņā pieveicot VK Ozolnieki komandu, otro sezonu pēc kārtas Nacionālās līgas 1. divīzijā triumfēja VK Ventspils volejbolisti.

Pusfinālā abas komandas uzvarēja trīs setos – Ventspils tā pieveica Cēsis (25:16, 30:28, 26:24), bet Ozolnieki bija pārāki par RTU (25:23, 25:21, 25:23). Fināls arī sākās arī Ventspils drošu uzvaru pirmajā setā 25:17, bet nākamajos divos pelnītas uzvaras svinēja Ozolnieki (25:22, 25:18). Mājiniekiem nelīdzēja arī pieredzējušā spēlējošā trenera Salvja Cielava došanās laukumā, jo komandas spēle bija pajukusi un viesi to pārliecinoši izmantoja.

Ceturto setu, kas varēja būt arī pēdējais, labāk sāka mājinieki, kurus uz priekšu arvien skaļāk dzina arī tribīnes, kas noteikti deva papildus emocijas un spēku. Nu jau Ozolniekiem bija jāmeklē glābšanās plāni un nu jau Ventspils bija tā, kas to neļāva. Aizgāja komandas uzbrukums, savus pienākumus sāka pildīts bloks un arī ar servē problēmu bija mazāk, kas ceturto setu ļāva atkal noslēgt ar drošu uzvaru – 25:19.

Mača un čempionu titula liktenis izšķīrās piektajā setā, kurā līdzīga cīņa risinājās tikai pirmajās izspēlēs. Pirmie izrāvienu veica ventspilnieki, un tas arī kļuva par izšķirošo – uzvara setā 15:9 un 3:2 visā mačā. Tas nozīmēja, ka Ventspils otro gadu pēc kārtas triumfē Nacionālās līgas 1. divīzijās, turklāt atkal izšķirošo soli sperot savu līdzjutēju priekšā.

Kristapam Šeptem šajā mačā 25 punkti, bet pa 11 guva Askolds Jāvalds un Reinis Grinbergs, bet Ozolnieku rindās rezultatīvākais bija Emīls Elkstiņš ar 17 punktiem, bet 13 punkti Tomam Benjavam.

Arī bronzas mačā bija nepieciešami pieci seti un arī tajā neuzvarēja komanda, kas bija vadībā pēc trim setiem. Vēl vairāk – Cēsis setos bija vadībā 2:1, ceturtajā setā bija vadībā 20:12, tomēr pārsvaru nenoturēja (23:15). Piektajā setā RTU sāncenšus atstāja uz desmit punktiem, izcīnīja uzvaru 3:2 un bronzas medaļas.

Par vērtīgāko spēlētāju čempionu rindās atzina Andi Maksimovu, Ozolnieku rindās tas bija Kristers Ērglis, RTU komandā Ģirts Glāzers, bet Cēsu sastāvā – Gints Stūrmanis.