22. uzvaru 24 Latvijas Basketbola līgas spēlēs izcīnījuši BK Ventspils basketbolisti, viesos ar 100:91 pieveicot Barons kvartāls komanda, tiesa panākuma izcīnīšanai bija nepieciešams papildlaiks.

1.ceturtdaļa. Ventspilnieki spēli sāk ar Gražuli, Janičenoku, Dīnu, Zaķi un Kempbelu. Spēles sākums viesu komandai neizdodas, un tikai pēc nospēlētām 4 minūtēm Janičenokam izdodas atklāt rezultātu ar 3 precīziem soda metieniem. Uzbrukums BK “Ventspils” nevedas, ko pierāda 7 minūtēs pieļautās 5 kļūdas pret Barona 1. Labā ziņa, ka arī BK “Barons kvartāls” bumba grozā nekrīt, kam skaidrojumu var meklēt ventspilnieku aizsardzībā vai nepiešautos Zemgales OC grozos. Sliktākā ziņa – traumu gūst Janičenoks, un tā arī kapteinis līdz spēles beigām laukumā vairs neatgriežas. Ventspilniekiem neizdotas punktus gūt no spēles, rezultātu audzē vien precīzie soda metieni. Ceturtdaļa noslēdzas ar minimālu pārsvaru kurzemnieku labā 11:10.

2.ceturtdaļa. Ceturtdaļa atkal iesākt ar kļūdu, kura tiek sodīta ar Rozīša 2+1 gājienu, un Barons kvartāls izvirzās vadībā, tam pievienojot vēl Larsona 2 punktus un Zones precīzo tālmetienu, jau +7 (11:18) rīdziniekiem, un minūtes pārtraukumu spiests pieprasīt Muižnieks. BK “Ventspils” komandu pamodina Žeļoņa trieciens grozā no augšas pāri Rozītim. Vēlāk pievieno sekmīgus tālmetienus Gražulis un Kempbels, kā arī skaitu danku Gražuļa izpildījumā, tomēr vēl rezultāts 26:27 rīdzinieku labā. Veiksmīgā Žeļoņa darbība un precīzie soda metieni, vēlāk arī Jakoviča izprovocētā nesportiskā piezīme un gūtie precīzie soda metieni, izvirza ventspilniekus vadībā, bet ne uz ilgu laiku. Larsons gūst sarežģītu tālmetienu (35:35), bet cīņā zem groza piezīmi pret Jogelu izpelnās Žeļonis. Jogelis savu komandu nepieviļ un realizē abus soda metienus (35:37). Atlikušās ceturtdaļas sekundēs ventspilnieki met gan tālmetienu, gan no groza apakšas, tomēr līdz spēles puslaikam precīzu metienu neveic un pārtraukumā dodamies ar -2.

3.ceturtdaļa. Iesākas ar Dīna precīzo 2 punktu metienu, panākot spēlē neizšķirtu (37:37). Lai arī izdodas izvirzīties vadībā, tomēr elpot neļauj Krestiņins, kurš gūst divus precīzus tālmetienus pēc kārtas. Vēl vienu precīzu tālmetienu pievieno Larsons, un jau vadībā Barons (48:50). Vairākās epizodēs, teicami nostrādājot Dīnam un Gražulim gan uzbrukumā, gan aizsardzībā, ventspilniekiem izdodas 9 punktu izrāviens (57:50). Spēle turpinās kā pa amerikāņu kalniņiem, un rīdziniekiem izdodas veikt izrāvienu un panākt pārsvaru (61:63). Ceturtdaļas noslēgumā Gražulim precīzs ir tikai viens soda metiens (62:63).

4.ceturtdaļa. Var teikt, ka ceturtdaļa pagāja Jakoviča un Medisa zīmē, jo abi cītīgi apmainījās ar precīziem tālmetieniem. Ceturtdaļas sākums padodas labāk baroniešiem, sasniedzot pat 8 punktu pārsvaru (73:81). Jakovičs realizē divus tālmetienus, un rezultāta starpība samazināta līdz viena precīza metiena attālumam (79:81). Vēlāk Jakovičs rezultātu arī izlīdzina ar diviem precīziem soda metieniem (81:81). “Barons kvartāls” pamatlaika pēdējā uzbrukumā mēģina realizēt tālmetienu, tomēr tas neizdodas un šķiet, ka uzvarētājs jau noskaidrots. Tomēr Jogela pielabo neprecīzo metienu un neizšķirts. Ventspilniekiem paliek 2,5 sekundes, kurās tiek izspēlēta bumba Dīnam, tomēr viņa tālmetiens ir nesekmīgs, un ceturtdaļa noslēdzas ar neizšķirtu 86:86. Tas nozīmē, ka otro reizi šajā sezonā BK “Ventspils” spēlēs pagarinājumā.

Pagarinājums. Sākumā aktīvi darbojas rīdzinieki, kur Mediss atkal gūst precīzu trīspunktu metienu, tomēr tie ir vieni no pēdējiem Barons punktiem spēlē. Iniciatīvu pārņem ventspilnieki, galvenokārt pateicoties Barons piezīmēm. Realizējot precīzus soda metienus, veiksmīgi nospēlējot aizsardzībā, īpaši cīņā par atlēkušām bumbām, kā arī Jogelas 2 tehniskās piezīmes un izraidīšana no zāles, pieliek punktu spēlei, kurā uzvaru svin BK “Ventspils” 100:91.

“Barons kvartāls” – BK “Ventspils” 91:100 (10:11; 27:24; 26:27; 23:24; 5:14)
“Barons kvartāls”: Mediss 24, Krestinin 17, Larsons 15, Jogela 13, Geks 8, Freimanis 5, Rozītis 5, Zonne 4, Mētra 0, Epners 0
“Ventspils”: Jakovičs 19, Gražulis 16 (8ab), Žeļonis 16 (5ab), Zaķis 11, Dīns 11, Kempbels 9, Gulbis 7, Ate 6, Janičenoks 3, Šķēle 2

Komentāri (8)

• -2
    Bruns Svilis 12.03.2017, 22:22:13

Kauns. Komanda grimst

• -1
    keda 13.03.2017, 00:16:19

Nomierinies, kas tev kur grimst? Nebija pārliecinoši, bet uzvara ir. Svarīgāk, lai Janičenokam nav pārāk nopietni!

• 0
    es 13.03.2017, 11:10:00

1. Šosezon oficiālajās spēlēs divreiz pagarinājumā tika zaudēts (PAOK, Valmiera), tā kā uzvara OT ir laba pieredze. ;) Iepriekšējā uzvara OT bija starpsezonā pret NN.
    2. Kādu iemeslu dēļ pat pieteikumā spēlei nebija Leimaņa un Ziediņa?
    3. Šonedēļ tad arī noskaidrosies - būs papildinājums vai nebūs.