Pie sestā panākuma desmit Čempionu līgas mačos tikuši BK "Ventspils" basketbolisti, kas viesos ar 88:82 pieveica grupas pastrīšus "Varese", uzvaru faktiski nodrošinot jau līdz pēdējās ceturtdaļas vidum.

Ventspilnieki uz Itāliju bija devušie ne vien bez Šeika Mbodža, bet arī Arta Ates, turklāt ierindā bija Ingus Jakovičs, kurš turklāt, atšķirībā no savas pirmās spēlēs “Ventspils” rindās, laukumā devās jau pirmajā puslaikā.

Maču labāk sāka viesi, ātri tiekot vadībā 7:1, taču tad komanda nobremzēja un ļāva sāncenšiem ne vien pietuvoties, bet arī tikt priekšā. “Varese”tika arī pie trīs punktu pārsvara, bet pēc desmit spēlētajām minūtēm mājiniekiem bija +1 (18:19). Pēc īsā pārtraukuma ventspilnieki atkal ātri tika priekšā, taču tik pat ātri itaļi pietuvojās viena punkta attālumā, tomēr šoreiz mūsējie priekšā viņus nepalaida.

Ceturtdaļas beigās palīdzīgu roku Ventspilij sniedza arī mājinieki, jo pēc strīdīgas epizodes un nenosvilpta pārkāpuma nervi neizturēja pieredzējušajam Edijam Meinoram, kurš nopelnīja tehnisko piezīmi un arī balansēja uz izraidīšanas robežas. Ventspilnieki šo nesavaldību pārvērta trīs punktos un arī ieguva emocionālu pacēlumu, kas vainagojās drošos plusos puslaika noslēgumā – 46:37.

Otrais puslaiks sākās ar pamatīgu tālmetienu šovu, kurā labāk veicās ventspilniekiem, kas ātri panāca vairāk nekā desmit punktu pārsvaru. Divarpus minūtes līdz ceturtdaļas beigām pēc Edgara Žeļoņa trīspunktu gājiena “Ventspils” jau bija vadībā 70:54, tomēr līdz pēdējam pārtraukumam “Varese” nedaudz pietuvojās – 58:72.

Lai gan ventspilniekiem bija visas iespējas maču noslēgt arī ar iespaidīgākiem plusiem, galu galā no tiem pāri palika vien seši punkti. Nepilnas četras minūtes līdz mača beigām Māris Ziediņš ar soda metienu panāca 87:70, bet atlikušajā laikā pasīvi spēlējošie viesi guva tikai punktu, kamēr mājinieki sameta 16. Tiesa galvenais tika paveikts – Varēzē tika izcīnīta uzvara 88:82.

Trešo zaudējumu piedzīvoja Neptūnas basketbolisti, savā laukumā atzīstot EWE Baskets pārākumu 69:73 un tā noslīdot uz otro vietu. Līderos ar deviņām uzvarām 11 mačos izvirzījušies ventspilnieku nākamie pretinieki ASVEL, lietuviešiem ir par uzvaru mazāk, bet septiņi panākumi nu ir vāciešiem, kas Ventspili uzvarējuši abās spēlēs un turklāt arī apsteidz par uzvaru. Pirms pēdējām trim kārtām mūsējie ir ceturtie, par uzvaru apsteidzot PAOK, bet par divām – Ušak.

Varese – Ventspils 82:88 (19:18, 18:28, 22:26, 23:16)

Ventspils: Kempbels 16 (7ab, 7rp), Gulbis 14 (3p 4/9), Janičenoks 12 (2p 3/3, 3p 2/4), Žeļonis 12, Zaķis 9, Jakovičs 7, Šķēle 7, Dīns 5 (5rp), Ziediņš 3, Leimanis 3

Komentāri (4)

• 0
    ozols 05.01.2017, 09:44:45

Šī sezona SUPER! Tā un vēl vairāk turpināt !!! :)

• -3
    Larijs Kukarans 05.01.2017, 11:13:26

Āfrikas čempis turpinās?

• -1
    keda 05.01.2017, 12:11:25

Tak rakstīts, ka Čempionu līga ;) Kontinents gan nav minēts, bet šķiet, ka Varēze ir Itālijā, bet Itālija - Eiropā :)

• 0
    keda 05.01.2017, 12:10:45

Tās beigas nočakarēja, bet kopumā laba spēle. Varese īsti nezināja, kā apturēt kad zona nedarbojās. Patika, ka saglabāja aukstasinību, lai tur vai kā plosījās itāļi par tiesāšanu. Nu ko, jāaptur ASVEL, vēlreiz jāsarūgtina Neptunas un pirmajam posmam jāpieliek skaists punkts ar PAOK. Aiziet, Ventspils!