Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla spēlē šodien, plkst. 14:00 Kurzemes klubu derbijā „Ventspils” savā laukumā uzņems „Liepāju”.

Par aizraujošāko ceturtdaļfināla pāri neapšaubāmi uzskatāms Ventspils un Liepājas klubu duelis. Viens Kurzemes derbijs šajā sezonā jau ir noticis – „SynotTip” Virslīgas otrās kārtas spēlē 20. martā Ventspilī komandas cīnījās neizšķirti. Mača gaitā ventspilnieki bija izvirzījušies vadībā ar 2:0, abus vārtus gūstot Eduardam Tīdenbergam, tomēr liepājnieki prata atbildēt ar diviem komandas kapteiņa Oskara Kļavas gūtajiem vārtiem. Jāpiebilst, ka šajā mačā sarkano kartīti 49. minūtē, rezultātam esot 1:0 mājinieku labā, nopelnīja „Ventspils” pussargs Alans Sineļņikovs.

Virslīgas čempionātā ventspilnieki pēc trim kārtām ir bez zaudējumiem, taču gūta tikai viena uzvara. Arī pagājušās sezonas čempionvienība „Liepāja” tikai trešajā spēlē tika pie pirmās uzvaras. Vēl divas reizes abas komandas šogad tikās Ziemas kausa izcīņā, kur gan grupu turnīrā, gan finālā uzvaru ar identisku rezultātu 1:0 svinēja liepājnieki.

Šī ceturtdaļfināla pāra uzvarētājs pusfinālā tiksies ar pēdējo divu sezonu Latvijas kausa ieguvēju „Jelgavu” vai „Babīti”. „Ventspils” futbolisti pirms gada zaudēja Latvijas kausa finālā, bet „Liepāja” tiem pašiem jelgavniekiem zaudēja jau pusfinālā.