Latvijas kausa izcīņas pirmajā mačā savā laukumā zaudējumu piedzīvojuši Ventas 2002 hokejisti, kam pretī stājās pagājušās sezonas bronzas medaļas ieguvējs HK Liepāja.

Pretinieks, protams, nopietns un spēcīgs, lai arī cik smagi tas būtu uzsācis Virslīgas sezonu. Turklāt īsi pirms kausa izcīņas sākuma liepājnieki tikuši pie papildinājuma, iesaucotkomandā arī leģionārus. Ventspilnieki centās iegūt maksimāli vērtīgu pieredzi, enerģiski darbojoties ne tikai aizsardzībā, bet iespēju robežās arī uzbrukumā. Pirmajā trešdaļā mājinieki ielaida divus vārtus, taču arī paši varēja izcelties, spēlējot skaitliskajā vairākumā. Mača turpinājumā Ventas 2002 hokejisti nekautrējās arī doties uzbrukumā, izveidot kaut ko bīstamu, taču ripa lidoja vien Kristapa Nazarova sargātajos vārtos. Trešās trešdaļas vidū, kad rezultāts bija jau 0:6, ventspilniekiem beidzot izdevās izmantot viena vīra pārsvaru (visā mačā soda minūtes 10:12), kad pēc Renāra Kārkla un Artūra Homjakova piespēlēm vārtus guva Niks Bērziņš. Mača pēdējās 13 minūtēs ventspilnieku vārtos stājās Deniss Baranovs, un arī viņam nācās divas reizes kapitulēt – pirmajā mačā zaudējums ar 1:8. Atbildes spēle Liepājā notiks 8. oktobrī, bet jau rīt uz 1. līgas maču Ventspilī ieradīsies HK Liepāja 2.