Ar uzvaru pie futbola kluba "Ventspils" stūres atgriezies angļu treneris Pols Ešvorts, kura vadībā kurzemnieki savā laukumā pārspēja SMScredit.lv Virslīgas tabulā pēdējā vietā esošo "Mettu"/LU (3:0) un pārtrauca sešu spēļu sēriju bez uzvarām. Visus trīs vārtus ventspilnieku labā guva Ndue Mujeci, kurš šosezon "studentiem" iesitis jau piecreiz, bet nepilnu divu sezonu laikā - jau astoņreiz.

"Ventspils" jaunais galvenais treneris Pols Ešvorts pamatsastāvā veica divas paredzamas maiņas. Diskvalifikācijas dēļ spēlēt nedrīkstēja Alans Siņeļņikovs un Vitālijs Barinovs, bet sākumsastāvā atgriezās Vadims Žuļevs un Antons Jemeļins. Tikmēr viesiem Gati Kalniņu, Armandu Pētersonu un Ņikitu Juhņeviču aizstāja Roberts Uldriķis, Klāvs Bāliņš un Ingars Sarmis Stuglis. Bāliņam tā bija debija Virslīgā, gluži kā spēles galvenajam tiesnesim Mārtiņam Veģerim.

"Ventspilij" izdevās jau spēles sākumā atklāt rezultātu. Ja ceturtajā minūtē Nduem Mujeci vēl tika fiksēta aizmugure, tad devītajā minūtē gan albānis pilnīgi brīvi ar kreiso kāju sita tuvajā stūrī (1:0). 18. minūtē Ģirts Karlsons pēc Ritvara Rugina centrējuma trāpīja pa stabu, bet 20. minūtē kurzemnieki uzdāvināja pretiniekiem fantastisku iespēju panākt izlīdzinājumu. Centra aplī nesapratās abi centra aizsargi Jemeļins un Ritus Krjauklis, taču Elī Ndekrē nerealizēja izgājienu viens pret vienu.

Jau nākamajā minūtē pa stabu trāpīja Simons Pauļus – Ģirtam Karlsonam gan epizodes sākumā tika fiksēta aizmugure -, 33. minūtē no labas pozīcijas garām sita Jemeļins, bet 35. minūtē gan "Ventspils" dubultoja savu pārsvaru. Mujeci izdarīja sitienu no distances, un bumba rikošetā no aizsarga kājas laimīgi pārleca pāri viesu vārtsargam (2:0). Puslaika izskaņā vēl vienu rupju kļūdu pieļāva Krjauklis, uzdāvinot bumbu Uldriķim, taču pretuzbrukumu izšķērdēja jau pieminētais Ndekrē.

Otrajā puslaikā vairākkārt labi darbojās gan rīdzinieku vārtsargs Dāvis Ošs, gan aizsargi, bloķējot sitienus, tomēr pamatlaika pašā izskaņā "Ventspils" tika pie trešajiem vārtiem. Un atkal precīzs bija Mujeci, kurš saņēma bumbu soda laukuma pusaplī un praktiski bez ieskrējiena ielikabumbu augšējā vārtu stūrī (3:0). Ešvorts pie "dzeltenzilo" stūres atgriezās ar uzvaru, un interesanti, ka angļu treneris neizdarīja nevienu spēlētāju maiņu.