Latvijas U16 basketbola izlases meitenes šodien Eiropas čempionātā, kas risinās Portugālē, aizvadīs ceturtdaļfināla maču, tiekoties ar Itālijas vienaudzēm, kuras bija labākās savā apakšgrupā.

Latvijas basketbolistes turnīra otro posmu sāka ar dramatisku zaudējumu francūzietēm – 51:52. Tomēr cerības uz vietu astotniekā mūsu kadetes nebija zaudējušas, tiesa, vajadzēja obligāti uzvarēt abās atlikušajās spēlēs. Vispirms ar 66:42 tika sagrautas beļģietes, bet pēdējā mačā pretī nāca Vācijas U16 izlase, kas arī vēl varēja iekļūt astotniekā. Pirmajās trīs ceturtdaļās Latvija bija iekrājusi četru punktu pārsvaru (37:33), bet ceturtās sākumā uz tablo atkal bija līdzsvars – 39:39. Izšķirošie notikumi risinājās pēdējās četrarpus minūtēs. Latvija vispirms guva septiņus punktus pēc kārtas, pēc tam sekoja izrāviens 6:0, un mača liktenis bija izšķirts – uzvara 64:52 un garantēta vieta ceturtdaļfinālā. Ventspilniece Luīze Šepte bija rezultatīvākā ar 15 punktiem, turklāt viņas rēķinā arī sešas pārķertas piespēles.