Ar Latvijas labāko garo distanču skrējēju Jeļenas Prokopčukas un Valērija Žolneroviča uzvarām pusmaratonā noslēdzies Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratons. Savu favorītu statusu attaisnoja arī 10km un 5km distanču seriāla līderi.

REZULTĀTI

Pusmaratona distancē jaunu trases rekordu, kas tagad ir 01:12:32, pārliecinoši sasniedza Prokopčuka, kura otrās vietas ieguvēju un šī brīža seriāla līderi Ilonu Marheli apsteidza par gandrīz 8 minūtēm - 01:20:20. Trešajā vietā ierindojās Anita Kažemāka ar rezultātu 01:24:07.

Vīriešu konkurencē apmēram 3 minūtes pēc pusmaratona uzvarētāja Valērija Žolneroviča (01:07:43) finišu līniju šķērsoja Kristaps Bērziņš (01:10:50), trešo aiz sevis atstājot  Kristapu Kaimiņu (01:12:09).

Nike (10,55km) skrējienā starp dāmām labākās bija - Karīna Helmane (00:40:09), kura nepārspēta palika arī divos iepriekšējos seriāla posmos - Rēzeknē un Biķerniekos, otro vietu ieguva Guna Ģērmane (00:43:00), bet trešo - Ināra Lūse (00:43:34). Vīriešu konkurencē pirmais finišēja seriāla absolūtais līderis Reinis Hartmanis (00:33:45), viņam sekoja Andris Jubelis (00:33:56), bet trešais palika Mārtiņš Jocis (00:34:29).

Īsākajā, taču viennozīmīgi ātrākajā distancē, Tautas skrējienā (5,3km), sīvā cīņā uzvaru izcīnīja Līga Jansone (00:19:34), otro vietu ieguva Līga Girgensone (00:19:51), savukārt, atpaliekot tikai par 13 sekundēm, trešajā vietā ierindojās Lelde Kalniņa (00:20:04). Pirmās trīs vietas vīriešu konkurencē savā starpā sadalīja Armands Bušs (00:16:46), Artūrs Medveds (00:17:06) un Valters Āboliņš (00:17:26).

FOTO šeit!

Visa skriešanas seriāla sezonas garumā norisinās cīņa arī komandu vidū. Komandu ieskaitē gan pusmaratona, gan NIKE 10,55km, gan Tautas 5,3km distancē  triumfēja SPORTLAND/NIKE komanda.

Šogad Ventspils Piedzīvojumu parka pusmaratonā tika uzstādīts ne tikai trases, bet arī dalībnieku skaita rekords - 2285.