24. augustā viens no dakteriem klauniem - Jānis Taukulis - sācis 20 dienu velomaratonu, kura laikā viņš pieveikts 2000 kilometru maršrutu, lai atbalstītu dakterus klaunus un pievērstu sabiedrības uzmanību viņu regulārajam darbam ar bērniem Latvijas slimnīcās, informē biedrības "Dr.Klauns" pārstāve Agija Dobelniece.

Dakteru klaunu darbs ir gara distance, kuru nevar vienkārši atstāt pusceļā, pauda Dobelniece. Lai veidotu vidi, kura ir bērniem draudzīga, kurā viņiem ir vieglāk veseļoties, ir nepieciešams regulārs ikdienas darbs. Pēc biedrības pārstāves teiktā, šis darbs nav kā remonts, kad kādreiz labi nokrāsotas sienas kalpos vairākus gadus.

Dakteri klauni desmit gadu garumā katru dienu dodas uz slimnīcām, lai atbalstītu mazos pacientus un ļautu viņiem noticēt, ka slimnīca nav vieta, kur jābūt sāpēm un bailēm - tur var smieties, priecāties un ticēt saviem spēkiem ceļā uz veselību, sacīja Dobelniece.

Kā norāda Taukulis, daudziem bērniem nākas slimnīcā būt ilgstoši, un velomaratons ir kā metafora, kas atspoguļo bērnu ceļu slimnīcās. "Ir reizes, kad bērni slimnīcā ir vieni paši, un viņus aprauga tikai medpersonāls, viņiem šis laiks ir jāpavada vieniem. Šis maratons man arī ir kā bērna ilgstoša uzturēšanās slimnīcā. Man apkārt ir cilvēki, bet tajā pašā laikā es esmu viens. Kā arī man maratonā līdzi ir dakteris klauns, kurš šīs visas maratona dienas ir kopā ar mani - tāpat kā ar bērniem slimnīcās."

Kā skaidro "Dr.Klauns" vadītāja Marianna Milovskaja, šis maratons arī parāda, ka ikviens var palīdzēt biedrības idejai savā unikālā veidā. "Aiz katra daktera klauna ir cilvēks. Un Jānis šodien dodās ceļā kā cilvēks, lai atbalstīt savus klaunu kolēģus. Viņš šādu veidu ir izvēlējis, jo viņam pašam tas ir tuvāks. Ar šo es gribētu atgādināt, ka patiesībā atbalsts var būt ļoti dažāds un ikviens var būt noderīgs. Palīdzība nav tikai nauda vai materiālās lietas. Palīdzība ir mīlestība, ko mēs liekam iekšā idejā," pauž biedrības vadītāja.

Taukulis startēja no Rīgas trešdien, un viņa finišs ir paredzēts 12.septembrī. Maratona maršruts dakteri klaunu vedīs cauri desmit Latvijas pilsētām. Biedrība aicina katras pilsētas iedzīvotājus dakteri klaunu satikt, pavadīt viņu ceļā, kā arī uztaisīt kopbildi ar sarkanajiem deguniem.

Plānots, ka 27.augustā Taukulis būs Daugavpilī, 29.augustā Rēzeknē, 31.augustā Cēsīs, 1.septembrī Valmierā, 3.septembrī Siguldā, 4.septembrī Jelgavā, 7.septembrī Liepājā, 8.septembrī Kuldīgā, 9.septembrī Ventspilī, bet 12.septembrī Tukumā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: