Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD) iedzīvotāji pastiprināti vēršas saistībā ar augšējo elpceļu vīrusu saslimšanām, kas norit bez sarežģījumiem, taču NMPD funkcija nav nodrošināt medicīnisku palīdzību gripas vai saaukstēšanās gadījumos, atgādināja dienesta pārstāve Ilze Bukša.

Viņa uzsvēra, ka gripas un citu akūtu respiratoru vīrusu saslimšanas gadījumā pacientam jāpaliek mājās un jau pirmajā saslimšanas dienā jāsazinās ar savu ģimenes ārstu, lai sāktu ārstēšanos.

NMPD atgādina, ka gripas epidēmijas laikā valsts apmaksā ģimenes ārsta mājas vizīti pie gripas slimnieka un pacienta iemaksa ir 2,85 eiro. Savukārt, ja pacients vēršas NMPD situācijās, kad nav apdraudēta veselība vai dzīvība, dienestam ir tiesības izsaukumā nenosūtīt neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādi vai par šādu izsaukumu pacientam pieprasīt samaksu 40,14 eiro apmērā.

NMPD direktore Liene Cipule uzsver, ka neatliekamās medicīniskās palīdzības brigāde neveic ārstēšanu gripas vai saaukstēšanās gadījumā. "Mūsu uzdevums ir sniegt palīdzību veselībai un dzīvībai kritiskās situācijās. Lielā daļā izsaukumu pacientiem ir bijusi vajadzīga ģimenes ārsta konsultācija. Akūtas augšējo elpceļu vīrusu saslimšanas, tajā skaitā gripa, 97% gadījumu ir ārstējamas ambulatori mājas apstākļos ģimenes ārsta uzraudzībā. Ārstēšanās ir jāuzsāk savlaicīgi, lai izvairītos no komplikācijām, kas var būt bīstamas veselībai un dzīvībai," skaidroja Cipule.

Pēc dienesta paustā, lai mazinātu komplikāciju risku un nepieciešamību ārstēties slimnīcā, nekavējoties telefoniski jāsazinās ar ģimenes ārstu, tiklīdz parādās slimības simptomi, turklāt ar ārstu jāpārrunā turpmākā ārstēšanās un mājas aptieciņas saturs. Tāpat jau laikus jāparūpējas, lai mājās būtu ziemas vīrusu sezonai nepieciešamie medikamenti arī situācijām, ja saslimšanas simptomi sākas vēlu vakarā vai nakts stundās.

Vakaros un brīvdienās, kad ģimenes ārsts nestrādā, akūtas saslimšanas gadījumā palīdzību sniedz dežūrārsti, tostarp izraksta medikamentu receptes, var lemt par mājas vizīti. Savukārt nakts stundās mediķa padomu var saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Noskaidrot sev tuvākos dežūrārstus un veselības aprūpes iestādes var Nacionālā veselības dienesta mājaslapā.

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • 0
  Vilis Skuja 01.02.2018, 11:27:40

  Uzmanieties,zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001.
  Tas ir paaugstinātas maksas.Tāpēc var gadīties,ka saruna pārtrūkst,jo nav pietiekami naudas telefona priekšapmaksā.

 • -1
  Dzērvene 01.02.2018, 15:05:50

  Drusku ne pa tēmu,bet vai kāds ir saskāries ar e veselības nepilnībām ?
  Nu tas ir pilnīgs pizdjec.Labi es vēl jauna,lai varētu jozt no daktera uz aptieku,pēc tam pie daktera atpakaļ un atkal uz aptieku.
  Bet ko darīt vecāka gadagājuma cilvēkam ?
  Tā e veselība ir galīgā dirsā,gribētos vaigā redzēt tos ģeniālos cilvēkus ,kas to sviestu izveidoja.

 • -3
  Kurzemnieks 01.02.2018, 20:04:12

  Saskāros ar e-veselības priekšrocībām - dakteri apmeklēt nebija vajadzīgs, recepte jau aptiekā.

 • -1
  Dzērvene 01.02.2018, 20:57:24

  Nu tad tev ,kurzemniek ,paveicās.Bet man slimai bija jāskrien ārsts,aptieka,ārsts ,aptieka.
  Jo redz nebija sistēmā kaut kas nostrādājis un ārsts dabūja izrakstīt veco labo standartiņu ar roku.

 • 0
  zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz 02.02.2018, 00:55:39

  pag, tur bija rakstīts, ka man tie sūda medika-menti jaapeerk jau savlaiciigi, it kaa es jau gaidiitu to suuda zarazu savaa maajoklii?

 • 0
  Brīvā Latvija 04.02.2018, 17:40:34

  "Ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis 66016001 nav paaugstinātas maksas tālrunis. Zvanot no fiksētā tālruņa vai mobilā tālruņa, zvanītājs maksās atbilstoši sava operatora noteiktajiem tarifiem par zvaniem uz fiksēto Rīgas diapazona numuru. Lai noskaidrotu maksu par zvanu uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, aicinām iedzīvotājus vērsties pie sava operatora"
  http://www.vm.gov.lv/lv/tava_veseliba/gimenes_arsti/gimenes_arstu_konsultativais_talrunis_66016001/

 • 0
  Vilis Skuja 04.02.2018, 18:06:27

  Var jau būt,ka vairs nav.Bet savā laikā bija.

 • 0
  Anita 05.02.2018, 10:02:32

  Ko tad ,ja ģimenes ārsts nebrauc mājas vizītē pat par 10 eiro, bet cilvēkam ir ļoti slikti ?...tas tā ,pēc noklausītas sarunas , bet ja nu patiesi tā arī ir, ko lai iesāk ,piemēram, augsta temperatūra un zāles nepalīdz to samazināt? Zinu, ka Rīgā pie slimniekiem mājas vizītē brauc , bet par 45 eiro ... vai nav par traku ar to mediķu visatļautību? Nauda , nauda ,nauda...

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: