Šobrīd notiek aktīvs darbs pie jauniešu mājas izveides Ventspilī. Lai jauniešu māja iegūtu individuālu raksturu un tam tematiski pieskaņotu vizuālo noformējumu interjera dizainā un mājas logotipā, kā arī veicinātu tās atpazīstamību Ventspilī un citviet Latvijā, jaunieši ierosināja dot mājai nosaukumu.

Jau pavasarī jaunieši iesniedza 374 nosaukuma variantus. Sadarbojoties Ventspils skolu Prezidentu klubam ar Ventspils pilsētas domes Jaunatnes lietu komisiju, tika atlasīti vairāki piemērotākie varianti. Lai izdarītu īsto izvēli, aicinām arī pilsētas iedzīvotājus izteikt savu viedokli, nobalsojot Ventspils pilsētas portāla www.ventspils.lv aptaujā par šādiem piedāvātajiem variantiem:

  • Domnīca – māja (ēka) diskusijām, izglītībai, radošumam.

  • Republika – teritorija (telpa), kurā jaunieši paši nosaka kārtību, paši organizē pasākumus. Nosaukums liecina par vēlmi pēc kaut kā sava, pēc vietas, kur dzīvot saskaņā ar saviem noteikumiem. Republikas vārds nosaukumā nosaka arī lēmumu pieņemšanas veidu jauniešu mājā – demokrātiju.

  • Randoms – nozīme ietver dažādību, nevēlēšanos pakļauties nemainīgiem noteikumiem, vēlmi kontaktēties ar dažādiem cilvēkiem par plašu tēmu loku. Ietver arī nepiespiestas, neformālas gaisotnes raksturu. Vārdam ir angļu valodas izcelsme un tas ir populārs jauniešu neformālajā saziņā.

  • Random republika – abu iepriekšminēto variantu apvienojums, kas raksturo gan tematisko dažādību, gan patstāvību teritoriālā ziņā.

  • Krustojums – ēka atrodas 3 Ventspils ielu – Kuldīgas, Lielās un Annas ielas krustojumā. Simboliskā nozīmē jauniešu māja būs krustojums jauniešu dzīvēs – jauniegūta informācija, zināšanas un prasmes, no jauna iepazīti cilvēki, iegūti draugi, kas ietekmē nākotnes izvēles.

  • Ideju banka – viena no jauniešu mājas funkcijām ir iniciatīvu atbalsts, kas ietver gan ideju radīšanu, gan to īstenošanu dzīvē turpat jauniešu mājā vai citur. Savukārt vārds “banka” sasaucas arī ar vienu no šīs ēkas vēsturiskajām funkcijām – Krievijas tirdzniecības un rūpniecības bankas filiāli.

Aptauja norisināsies no 17.jūnija līdz 1.jūlijam.

Atgādinām, ka jauniešu māja atradīsies ēkā Kuldīgas ielā 13 un tajā paredzētas dažādas jauniešu interesēm atbilstošas aktivitātes – informatīvi, izglītojoši un atpūtas pasākumi, konsultācijas un konkurss jauniešu iniciatīvu atbalstam, jauniešu informācijas punkta darbība, kā arī dažādas neformālās izglītības aktivitātes.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: