Seminārs, kas šodien notiks Livonijas ordeņa pilī, būs veltīts militārās vēstures mantojuma apzināšanai un tā perspektīvu izvērtēšanai tūrisma attīstības jomā.

 Līdz šim šī kultūrvēsturiskā mantojuma daļas novērtēšanu traucējuši dažādi iemesli – gan politiski ideoloģiski, gan arī sociāli psiholoģiski.

Seminārs ir mēģinājums ieskicēt atsevišķus, šobrīd apzinātus tematus un jomas – no šaursliežu dzelzceļa kā Pirmā pasaules kara „produkta” un tā jaunās ekspozīcijas projekta Piejūras brīvdabas muzejā līdz padomju armijas atstātajam mantojumam un tā kā saistošas vēstures liecības popularizēšanai Lauku ceļotāja projektā. Livonijas ordeņa pils dormitorijā šajā kontekstā skatāma izstāde par otrā pasaules kara atstātajām liecībām Kurzemes pusē.

Dalība seminārā – bez maksas.

Semināra programma:

9:45 – 10:15 Dalībnieku reģistrācija un rīta kafija

10:15 – 10:30 Semināra atklāšana

(Dace Sāmīte, Dabas aizsardzības pārvaldes Slīteres nacionālā parka administrācijas direktore

Armands Vijups, Ventspils muzeja direktora vietnieks)

10:30 – 11:00 Šaursliežu dzelzceļš Kurzemē un tā ekspozīcija Piejūras brīvdabas muzejā Ventspilī – Dainis Punculs, (Ventspils muzejs)

11:00 – 12:30 Mazbānītis un piekrastes iedzīvotāji: atmiņas un skats no šodienas – Māra Zirnīte (LU Filozofijas un socioloģijas institūts), Ingrīda Štrumfa (Ventspils muzejs)

12:30 – 13:00 Kafijas pauze un iepazīšanās ar Otrā pasaules kara bruņojuma izstādi Livonijas ordeņa pilī

13:00 – 13:30 „Ziemeļkurzemes ekspresis” –jauns tūrisma produkts Slīteres nacionālajā parkā, Dace Sāmīte, (Dabas aizsardzības pārvalde )

13:30 – 14:00 Militārais mantojums un tā izmantošanas iespējas tūrisma produkta radīšanā – Juris Smaļinskis, (Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”)

14:00 – 15:00 Pusdienas

15:00 – 16:00 Ekspresekskursija uz krasta artilērijas bāzi (Ventspils pilsētas teritorija)

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: