19. septembrī, ārkārtas sēdē Ventspils novada domes deputāti pieņēma lēmumu par VARAM izstrādāto pašvaldību administratīvi teritoriālās reformas modeli, norādot, ka ministrijas piedāvātais modelis izveidot jaunu administratīvo teritoriju ar centru Ventspilī ir juridiski nekorekts un netaisnīgs.

Tāpat izskan aicinājums ministrijai izpildīt Saeimas 2019. gada 21. martā paziņojumā "Par administratīvi teritoriālās reformas turpināšanu" uzdoto uzdevumu par konceptuālo ziņojumu par administratīvi teritoriālo iedalījumu konsultēties ar Ventspils novada pašvaldību, tādējādi ievērojot Eiropas vietējo pašvaldību hartas 5. pantu un respektējot Ventspils novada pašvaldības iedzīvotāju konstitucionālās tiesības piedalīties pašvaldības darbā.

Deputāti neatbalsta un atzīst Ministru kabineta konceptuālā ziņojuma "Par administratīvi teritoriālo iedalījumu" projektā paredzēto priekšlikumu par jaunas administratīvas teritorijas ar jaunu administratīvo centru izveidošanu par nepamatotu, nekvalitatīvu un virspusīgi izstrādātu un Ventspils novada pašvaldības iedzīvotāju interesēm neatbilstošu. Par pieņemto lēmumu Ventspils novada domes deputāti informēs Ventspils pilsētas pašvaldības domi, Ministru kabinetu, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Juri Pūci, Saeimu, tās frakcijas, Latvijas Valsts prezidentu, Latvijas Pašvaldību savienību un medijus.

2. augustā Ventspils novada pašvaldība aizsūtīja VARAM vēstuli ar jautājumiem informācijas sniegšanai par reformas būtību un jēgu. 9. septembrī saņemtās atbildes nav uzskatāmas par pamatotām un izvērtētām, tās nerada pārliecību, ka reforma savā būtībā sasniegs VARAM deklarētos mērķus un nepasliktinās iedzīvotāju dzīves kvalitāti.

Savukārt 23. augustā Ventspils novada, Jelgavas novada, Daugavpils novada un Rēzeknes novada pašvaldības aicināja Valsts prezidentu, Ministru prezidentu un Saeimu apturēt teritoriālās reformas virzību pašreizējā Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas izstrādātajā izpildījumā. Četras administratīvi teritoriālas vienības, kas aptver lauku teritorijas bez pilsētām un veiksmīgi pierādījušas savu attīstību un ekonomisko izaugsmi, iestājas par secīgu, nesasteigtu un demokrātisku taktiku teritoriālās reformas modeļa ieviešanā.

Jāpiemin arī tas, ka 23. jūlijā norisinājās VARAM ministra Jura Pūces tikšanās ar Ventspils novada pašvaldības domes un Ventspils pilsētas pašvaldības domes deputātiem, kurā ministrs prezentēja informatīvo ziņojumu "Par sabiedriskajai apspriešanai izvirzāmo administratīvi teritoriālā iedalījuma modeli", organizējot formālas konsultācijas bez norises konsultāciju protokolēšanas, viedokļu fiksēšanas un izvērtēšanas. Prezentācijas laikā netika sniegtas atbildes uz deputātu uzdotajiem jautājumiem par Ventspils novada iedzīvotāju kopienas tiesību ierobežojumiem, ko paredz jaunizveidojamā Ventspils novada risinājums. VARAM sagatavotais dažādu datu apkopojums nepārliecina par iecerētās reformas mērķa sasniegšanu. Pēc tikšanās ar VARAM ministru un darbiniekiem radās iespaids, ka patiesie administratīvi teritoriālās reformas mērķi ir citi, nevis valsts attīstība un iedzīvotāju labklājības paaugstināšana.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -2
  Smaids 19.09.2019, 12:35:03

  Bilde jau izsaka , cik šiem rumpjiem rūp iedzīvotāju labklājība vairāk par savām personīgājām "tautas kalpu" interesēm!

 • -2
  Kriska 19.09.2019, 14:42:14

  Aicinu nepaklausīgiem nedot valsts dotācijas. Ko tad viņi teiks.

 • -5
  Ordo 19.09.2019, 15:29:52

  Problēma tajā, ka valsts dotācijas ir domātas kādu funkciju izpildei, bet diez vai tas skartu atalgojumu pašvaldību ierēdņiem un amatpersonām.
  Šie vnk ceptos ka nevarot izpildīt savas funkcijas, turpinātu kritizēt centrālo valsts varu un mēģinātu iedzīvotājus iežēlināt - redz kā valsts jums nedod naudu.
  Vnk, vajag reformēt pašvaldības ar likumu un nepakļaušanās gadījumā veco pašvaldību vnk atcelt un izveidot jaunu - saskaņā ar pieņemto likumu.

 • -1
  Elviss22 19.09.2019, 19:39:46

  Tik mīksti un labi apmaksāti krēsli, kā lai pamet tādas ērtības? Var jau pilnīgi saprast šos tipus, bet žēl tikai ka viņi nesaprot tos nodokļu maksātājus, kuri viņus uztur.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: