Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī 13. un 14. jūnijā notiks bruņinieku turnīrs Lilium Vindaviensis 2015.

Ventspils muzeja Livonijas ordeņa pilī jau divpadsmito gadu ieradīsies viduslaiku cienītāji un cīnītāji, lai divas dienas – 13. un 14. jūnijā – piedalītos turnīrā Lilium Vindaviensis 2015, kurā tiks izvēlēts visveiklākais un cēlākais bruņinieks un ieroču nesējs.

 

Ventspils muzejs sadarbībā ar vēstures rekonstrukcijas klubu Comturia Wynda un daudziem bruņniecības atbalstītājiem – Ventspils pilsētu, Valsts Kultūrkapitāla fondu, AS Cēsu alus, kafejnīcu Ostas 23, t/c Baku, z/s Kalnarāji un Vītolberga sieru – gādās par to, lai sestdien un svētdien pilī skanētu izcilā viduslaiku mūzikas ansambļa Trakula mūzika, turnīrā piedalītos vēstures rekonstrukcijas klubi Livonensis, Lübeck, Rodenpois, Ugunszīme, Nirks (Igaunija), Excertitus Rigensis, Sv. Maurīcija rota, Soldknechte (Igaunija) un neviens nejustos noskumis šajos viduslaiku svētkos.

 

Sestdien, 13. jūnijā, no plkst. 13 pilī sāksies bruņinieku turnīrs, bet pils pagalmā viesus izklaidēs Baskāju cirks, ko varēs ne tikai vērot, bet arī paši izmēģināt kādus burvju trikus. Par 14.–15. gs. skarbo noskaņu rūpēsies Brālis Ivars ar Piltenes mazbrāļiem, kalējs Jakubovskis liedinās aproces un rotas, podnieks ļaus izmēģināt kājas virpu, bet laikam atbilstošas darbnīcas un lielo Allium ampeloprasum L (puravu) zupu gādās Ventspils muzejs. Sestdiena noslēgsies ar Trakulas koncertu ap plkst. 16 un kopīgām 3 pret 3 cīņām pils priekšā.

 

Svētdien, 14. jūnijā, no plkst. 13 āra pagalmā notiks ieroču nesēju turnīrs un visas dienas garumā sendienu noskaņu un dažādas rosības varēs baudīt pils pakājē, kur līdztekus rotām, rūceņiem, iluminācijām (viduslaiku grāmatu ilustrācijas) un rozēm priekš sirds varēs pārbaudīt savu atjautību viduslaiku spēlēs, ieklausīties Trakulas mūzikā, bet vispacietīgākie – ap plkst. 15 piedalīties salmu buhurtā (kopīgā cīņa).

 

Protams, jāņem vērā, ka 14.–15. gs. pulksteņiem bija tikai stundu rādītājs, un, ierodoties uz Lilium Vindaviensis, savs mūsdienu cilvēka dzīves ritms ir jāatstāj aiz pils vārtiem.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: