Ventspils Augstskolas (VeA) izlaidums ir svinīgs akts, kura norisei vajadzīgas piemērotākas telpas nekā basketbola halles sportiskā gaisotne, uzskata daļa no gaviļnieku sveicējiem.

Tradicionāli VeA izlaidums arī šogad notiks Ventspils Olimpiskā centra Basketbola hallē. Apsveicēji vēlētos svinīgākas un nopietnajai ceremonijai piemērotākas telpas.

Diemžēl otras lielākās cilvēku pulcēšanās vietas Ventspilī Teātra nama Jūras vārti zāle ir par mazu kuplajam augstskolas beidzēju un viņu sveicēju pulkam.  Rīkojot izlaidumu tajā, absolventi būtu jāsadala pa fakultātēm un jārīko vairākas  ceremonijas. Savukārt pašiem augstskolas studentiem Basketbola halles atmosfēra šķiet gana laba un svinīga, jo absolventi un arī pirmkursnieki nevar iedomāties citu izlaiduma norises vietu. «Svarīgi, lai telpā būtu iespējams sapulcēties lielam cilvēku daudzumam -  absolventiem un viņu sveicējiem: vecākiem, radiniekiem, draugiem.

Absolventu vien šogad ir 149. Tas ir daudz. Nezinu, kur citur tik daudz ļaužu varētu ietilpt,» spriež Ieva Ločmele, tulkošanas fakultātes 1. kursa studente. Arī Baiba Vanaga, ekonomikas un pārvaldības fakultātes 1. kursa studente, nekā slikta izlaiduma norises vietā nesaskata: «Personīgās pieredzes izlaidumu sakarā man pašai nav, taču neesmu dzirdējusi, ka kāds sūdzētos.»

Meitenes iebilst pret izlaidumu, kurā svinīgā cermonija katrai fakultātei notiktu atsevišķi: «Absolventus pa fakultātēm dalīt nevajadzētu. Vienam studentam parasti ir draugi dažādās fakultātēs. Tagad vienā ceremonijā var apsveikt visus draugus, pretējā gadījumā izlaiduma norises vietā nāktos pavadīt veselu dienu.»

Izlaiduma organozatore, VeA speciāliste sabiedrisko attiecību jautājumos Liene Liepiņa pati ir šī gada absolvente, kura nodarbojas arī ar izlaiduma svinīgā akta organizēšanu. «Priekškasrs, kas tiek izmantots halles vienas daļas norobežošanai, kā arī paklājs ir gaišā krāsā, kas rada svinīgu atmosfēru.

Tiek izmantoti arī dažādi svinīgo iespaidu pastiprinoši dekorējumi. Sadalīt absolventus pa fakultātēm nebūtu pareizi, jo visi jūtamies kā viens vesels, kā ģimene, un nevēlamies šo izjūtu lauzt. Studenti izlaidumu basketbola hallē uzskata par pašsaprotamu lietu.»

Izmantojot izdevību Liene Liepiņa saka paldies Olimpiskajam centram un Kultūras centram, kas studentiem neprasa maksu ne par telpu īri, ne krēslu nomu, kā arī Brīvostas pārveldei par absolventiem pasniegto dāvanu – braucienu ar kuģīti Hercogs Jēkabs.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: