Ventspils Augstskolas Satversmes sapulce nolēma atcelt no amata Ventspils Augstskolas (VeA) rektori Gitu Rēvaldi. Par Rēvaldes atcelšanu nobalsoja 21 sapulces dalībnieks, pret balsoja seši.

Apskati foto no sapulces!

Pašlaik nav juridiska skaidrība par šī lēmuma stāšanos spēka, jo nav zināms, kāda būs Ministru kabineta tālākā rīcība šajā jautājumā, jo Venstpils augstskolas Satversme paredz, ka rektoru atceļ no amata Ministru kabinets pēc Senāta vai Izglītības un zinātnes ministrijas ierosinājuma, ja rektora darbībā konstatēti likumu vai citu normatīvo aktu pārkāpumi.

Tāpat nolemts par augstskolas rektora pienākuma izpildītāju rekomendēt VeA mācību prorektoru Kārli Krēsliņu.

Šodien Senāts šādu lēmumu pieņēmis, jo Satversmes sapulces debatēs dominēja viedoklis, ka Rēvalde ir zaudējusi sev doto uzticību. Tāpat izskanēja viedoklis, ka pašlaik vairs nepastāv tikai konflikts starp VeA un Ventspils pilsētas domi, bet situācija ir pāraugusi plašākā strīdā starp rektori un augstskolas personālu.

Rektore pati devās projām no Satversmes sapulces sanāksmes telpas pirms debatēm par viņas darbību. Rēvalde pirms tam norādīja, ka viņas uzstāšanās tiek pārtraukta un viņai netiek dots vārds sava viedokļa paušanai. Viņa pauda gatavību atskaitīties par savu darbību, bet citos apstākļos un citā veidā, kā arī norādīja, ka atcelšanas no amata rosināšanā ir redzams politiskais pasūtījums.

Ventspils Augstskolas rektore Gita Rēvalde vērsusies Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM) ar sūdzību par augstskolas Satversmes sapulces lēmumu atstādināt viņu no amata, apliecināja ministrijas pārstāve Inta Stīpniece.

IZM šo sūdzību juridiski izvērtēs, norādīja ministrijas pārstāve.

Kā nosaka Augstskolu likuma 14.pants par Satversmes sapulces kompetenci, rektoru no amata atceļ Ministru kabinets pēc augstskolas senāta vai attiecīgās ministrijas ierosinājuma, ja rektora darbībā konstatēti likuma vai citu normatīvo aktu pārkāpumi.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: