Šobrīd tiek vērtēti papildus izņēmuma gadījumi, kad norma par minimālo sociālo iemaksu līmeni netiks piemērota, sacīja Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Kučinskis teica, ka ir paredzēts, ka gadījumā, ja personai jau ir pamatdarbs, bet papildus tiek strādāts arī, piemēram, nevalstiskajā organizācijā, tad nākamajā darba vietā šīs prasības vairs nebūšot. Tāpat ir summēšanas iespēja, viņš norādīja. "Ir vesela virkne izņēmumu. Šobrīd skatāmies arī uz daudzbērnu māmiņām," teica premjers.

Kučinskis gan norādīja, ka šo izņēmumu nebūs ļoti daudz, jo liela daļa esošās sistēmas saistoties ar aplokšņu algām. "Kad vajadzīgs pakalpojums, tad neiet runa par daļēju bezdarbnieku pabalstu, vai daļēju veselības aprūpi," piebilda Kučinskis.

Premjers uzsvēra, ka šobrīd notiek tikšanās ar uzņēmējiem, kuri algo šādus specifiskus darbiniekus. "Skatāmies, vai vēl nav cilvēku, kam varētu šo izņēmuma statusu piemērot," uzsvēra Kučinskis.

Viņaprāt, liela daļa pretenziju pret plānotajām izmaiņām ir radušās no nezināšanas. Šīs nedēļas laikā esot plānots nodrošināt telefona numuru Valsts ieņēmumu dienestā, pa kuru grāmatveži un citi interesenti varēs zvanīt un saņemt skaidrojumus.

Kā ziņots, lai nodrošinātu vismaz minimālas sociālās garantijas cilvēkiem, kuru atalgojums ir mazāks par minimālo mēneša darba algu, no 2017.gada 1.janvāra noteiks minimālo sociālo apdrošināšanas obligāto iemaksu līmeni. Grozījumi likumā "Par valsts sociālo apdrošināšanu" paredz darba devējam segt starpību līdz noteiktajam obligāto sociālās apdrošināšanas iemaksu objektam pat tad, ja darbinieks nestrādā atbilstošu slodzi.

No 2017.gada 1.janvāra līdz 31.decembrim paredzēts pārejas periods, kad valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas būs 75% apmērā no valstī noteiktās minimālās algas. Savukārt no 2018. gada 1.janvāra par katru darba ņēmēju, kuram atlīdzība ir noteikta mazāka par minimālo algu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas būs jāveic no valstī noteiktās minimālās algas.

Par plānotajām izmaiņām satraukumu jau paudušas nevalstiskās organizācijas un uzņēmēji.

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Frīdis 18.11.2016, 19:07:38

  Valdības rekets ! Acīmredzami valdība liek saprast ka no valsts vēl par maz ir aizbraukuši ! Tā vietā lai ierobežotu korupciju valstī valdība kārtējo reizi sāk žņaugt nabagus. Bet PVN nodoklis ir domāts tam lai bagātie paliktu vēl bagātāki caur dažādām sxēmām izkrāpjot pat miljonus nodokļu maksātāju naudas. Tas šajā korupcijas saēstajā valstī ir normāli. Kad valsts kasē trūkst naudas žņaudz nabagus !

 • 0
  Kurzemnieks 18.11.2016, 20:35:53

  Interesanti sanāk - maksāt cilvēkam var cik grib,
  bet valstij jāmaksā prom it kā par pilnu minimālo algu.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: