Jau 16 gadus Ventspils brīvostas speciālajā ekonomiskajā zonā darbojas uzņēmums Baltic Forest Trading, kas patlaban realizē vienu no lielākajiem projektiem uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē.

Uzņēmums Baltic Forest Trading ir kokapstrādes uzņēmums, kuru 1999. gadā dibinājis zviedru uzņēmējs Jans Gustafsons (Jan Gustafsson). 2003. gadā, noslēdzis zemes nomas līgumu ar Ventspils brīvostas pārvaldi, tas sāka darbu Ventspilī, Rūpniecības ielā 18. Uzņēmumā saražotā produkcija, kas galvenokārt ir sienu un griestu koka konstrukcijas moduļu tipa ēkām, tiek eksportēta uz Skandināviju – Zviedriju un Norvēģiju. Izmantojot prāmi, kas kursē no Ventspils līdz Nineshamnai, gadā tiek eksportētas vidēji 150 kravas.

Gadu gaitā uzņēmums piedalījies vairākos nozīmīgos projektos, piemēram, universitātes ēkas Trumsē un muzeja ēkas Narvīkā (Norvēģijā) būvniecībā. Pērn Baltic Forest Trading saražoja un piegādāja konstrukcijas septiņām privātmājām un piecām publiskajām ēkām.

Top skolas ēka

Šobrīd uzņēmums realizē otro lielāko projektu tā pastāvēšanas vēsturē – top aptuveni 5000 m2 liela skolas ēka Sollentunā, netālu no Stokholmas, kurā mācīsies ap 500 zviedru skolēnu. Baltic Forest Trading darbu pie šī projekta uzsāka šā gada aprīlī un to plāno pabeigt līdz jūlijam. Šīs nedēļas sākumā uz Zviedriju aizceļoja pirmā sagatavotā sienu un griestu bloku krava, un plānots, ka ik nedēļu turp tiks nosūtītas 25 konstrukcijas, no tām lielākās – aptuveni 15 m2 lieli bloki. Iecerēts, ka skola tiks pilnībā pabeigta līdz nākamā gada augustam, kad tur uzsāksies mācības.

Mājas Stokholmai un Ventspilij

Nākamais lielais objekts pēc Stokholmas skolas ēkas projekta būs daudzdzīvokļu ēka Zviedrijā, kuras vienu daļu veidos seši stāvi, otru daļu – 11 stāvi. Vēl darba plānā ir mazākas ēkas Zviedrijā un Norvēģijā. Gustafsons pauž gandarījumu par to, ka tuvākajos mēnešos plānots intensīvs darbs, jo pirmajos trīs šā gada mēnešos Skandināvijas tirgus bija pieklusis un pat lielas kompānijas bija spiestas samazināt darba apjomus. Starp citu, uzņēmums gatavojas realizēt arī vienu nelielu projektu tepat Ventspilī – tiklīdz tas būs saskaņots, taps jauna privātmāja Vasarnīcu ielas rajonā. Šī būs pirmā ēka, kuru uzņēmums būvēs mūsu pilsētā, ja neskaita dažus rekonstrukcijas projektus, kuros ēkām ticis piebūvēts otrais stāvs.

Stabils kolektīvs

Uzņēmumā strādā 12 darbinieki, kas visi ir ventspilnieki. Pieci no viņiem uzņēmumā strādā kopš ražotnes izveidošanas, un arī pārējie šeit strādā vairāk nekā desmit gadu. Pats uzņēmuma vadītājs Latvijā dzīvo kopš 2002. gada. Viņa mājas atrodas Jūrmalā, tāpēc viņš bieži mēro ceļu uz darbu Ventspilī, kur parasti ir trīs četras dienas nedēļā, pārējo laiku pavadot kopā ar ģimeni.

Labi sadarbības partneri

Gustafsons uzskata, ka Ventspils brīvostas pārvaldes piedāvātā speciālā ekonomiskā zona ir ļoti laba biznesa vide tādām nelielām kompānijām, kāds ir viņa uzņēmums. «Mēs esam neliela kompānija, bet mums ir darbs nepārtraukti, tādēļ varam būt stabili,» stāsta uzņēmuma vadītājs. Viņš novērtē pilsētas un brīvostas centienus piesaistīt investīcijas un attīstīt ražošanu.

Galvenais kokmateriālu piegādātājs kompānijai ir vietējais uzņēmums Kurekss. Ēku konstrukcijām tiek izmantota tieši egle, kas ir ļoti iecienīts materiāls Skandināvijas būvniecības nozarē. Šobrīd aktuālajam Zviedrijas skolas projektam piegādāti 300 m3 kokmateriāla.

Projektu izstrādē Baltic Forest Trading gadiem cieši sadarbojas ar projektēšanas kompāniju ARCCON no Jelgavas. Savukārt projektā, kas tiks uzsākts šā gada jūlijā, Ventspils uzņēmums sadarbosies ar SIA Skonto būve.

Uzņēmuma vadītājs Jans Gustafsons no Zviedrijas uz Latviju pārcēlās 2002. gadā. Biznesa vidi Ventspilī viņš vērtē kā ļoti piemērotu nelielām kompānijām.

Dažas koka konstrukcijas, kas tiks iestrādātas skolas ēkā, atgādina kūkas gabaliņus.

Uzņēmuma teritorijā Rūpniecības ielā sagatavota pirmā krava ar sienu un griestu blokiem, kuri paredzēti Stokholmas skolas būvniecībai. Šobrīd tā jau sasniegusi Zviedrijas krastu.

Uzņēmuma darbinieki sagatavo koka konstrukcijas, kas kalpos skolas ēkai.

 

Trīs ar pusi mēnešu garumā uzņēmums Baltic Forest Trading izstrādās sienu un griestu blokus skolas ēkai Sollentunā, Zviedrijā.

Daudzdzīvokļu ēka Zviedrijā būs uzņēmuma nākamais lielais projekts.

Ir tapis projekts privātmājai Ventspilī, Vasarnīcu ielas rajonā. Šī būs pirmā ēka, kuru Baltic Forest Trading realizēs mūsu pilsētā, neskaitot dažu namu rekonstrukciju, kad ēkām ticis piebūvēts 2. stāvs.

Lasi vēl

Komentāri (8)

 • -4
  Kurzemnieks 02.05.2019, 10:28:11

  Nez, cik tad reizes mazāk par zviedriem Zviedrijā šo strādniekiem piķo, ja atmaksājas to darīt šeit?

 • 0
  qwerty 02.05.2019, 12:39:09

  nu vismaz x4 mazāk!

 • -4
  keda 02.05.2019, 13:12:03

  Drīzāk jau būtu jājautā, cik tā alga ir atbilstoša mūsu tēriņiem. Un otrs - kāpēc gan uzņēmējam nemeklēt sev izdevīgākus apstākļus, pie tam, ja jau kolektivs ir tik stabils, neticu, ka maksā slikti.

 • 0
  Nif nifs 02.05.2019, 10:33:09

  Tas "kūkas gabaliņš" bildē, pirmo skatienu uzmetot, gan vairāk atgādina "mūža māju" :) bet labi, ka ir tāds uzņēmīgs cilvēks, kurš spēj attīstīt arī nelielu uzņēmumu pie mūsu apstākļiem.

 • -1
  qwerty 02.05.2019, 13:33:48

  Pirmais ko izlasu, protams, ir virsraksts - Ventspilī būvē skolu zviedru bērniem.
  Bāc, pie mums ir tik daudz zviedru? Nevar būt ! Nu jā, lasot tālāk top skaidrs ap ko lieta grozās.
  Tiešām žurnālisti nebeidz pārsteigt!
  Lūk bez divdomībām: Ventspilī būvē moduļus skolai Zviedrijā!

 • 0
  *** 03.05.2019, 22:06:53

  Diemžēl, bet Ventas Balss žurnālistiem latviešu valodas gramatika klibo- regulāri rakstos atrodamas kļūdas :(

 • -1
  šašIiks 03.05.2019, 15:34:05

  Papiņš piegriezis skābekli lapelei, ka jāmeklē ko reklamēt?

 • -1
  Kurzemnieks 03.05.2019, 22:54:47

  Īpatnāks virsraksts piesaista lasītājus.)
  Jo, cik vispār izlasītu šo rakstu, ja tā virsrakstā viss būtu pateikts.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: