Tēma: Līgo svētki

 • Līgo, Jānīt, līgo, līgo… 0

  Līgo diena un Jāņi ir svētki ikvienā latviešu ģimenē. Īpaši pagodināti ir tie svinētāji, kuriem kompānijā ir pašiem savs Jānis. Pirmssvētku laikā tiekamies ar Jāni Bergmani – tārgalnieku, kas dzimis Engurē, bet strādā Ventspilī un Liepājā.

 • Svin svētkus dubultā 0

  Kurš gan apstrīdēs faktu, ka līgošana Latvijā ir vasaras populārākais festivāls, kurā lielākā vai mazākā mērā piedalās teju katrs. Gadās gan, ka tiek piemirsts, ka runa šajās dienās ir ne tikai ir par saulgriežiem, bet arī vārdadienu svinībām, un ne visiem svinētājiem pat ir stingra pārliecība, kurā dienā bija jāsveic Līgas un kurā – Jāņi.

 • Mīļie ventspilnieki! 0

  Vasaras saulgrieži ir kopā sanākšanas svētki, un svētku galvenā vērtība ir ģimenes, radu un draugu kopā būšanas prieks. Līgosvētki un Jāņi ir vieni no vislatviskākajiem svētkiem, ko svinam ar līgodziesmām, zāļu vainagiem, Jāņu sieru un alu, ugunskuru un latvisko kultūrvēsturisko tradīciju daudzināšanu, ko šogad īpaši novērtējam. Mūsu nacionālā identitāte ir mūsu spēks.

 • Valsts policija aicina izturēties atbildīgi un parūpēties par drošību 2

  Lai lustīgo un priecīgo noskaņojumu neiztraucētu nelaime, Valsts policija atgādina par drošību svētku laikā! Ikvienam iedzīvotājam ir jābūt apzinīgam un atbildīgam gan ceļu satiksmē, gan izvēloties svinībām piemērotas aktivitātes, gan parūpējoties par mājokļa drošību.

 • Priecājies un saudzē! 0

  Kad dodies pļavā lasīt jāņuzāles vainadziņam un svētku dekoriem, jāņem vērā, ka ne visas puķes un augi pļavā ir plūcami. Kā norāda Dabas aizsardzības pārvaldes sagatavotā infografika par aizsargājamiem augiem Latvijas pļavās, daudzi no tiem kļuvuši reti sastopami, jo samazinājušās un izzudušas tiem piemērotas dzīvotnes.

 • Jāņiem jābūt arī elektrodrošiem 0

  Lai līgošana noritētu priecīgi un bez nepatīkamiem starpgadījumiem, jāievēro drošība, turklāt dažādos veidos – tostarp jāatceras arī par elektrodrošību.

 • Ielīgos Jāņus Ventspils pusē 0

  Tuvojoties iemīļotākajiem un patiesi gaidītajiem nacionālajiem svētkiem Latvijā, Ventspils Tūrisma informācijas centrs piedāvā ielūkoties Līgo svētku apkopojumā, kurā ir apspoguļoti skaistākie un ar tradīcijām bagātie pasākumi Ventspilī un tās apkārtnē.

 • Jāņu nakts zaļumballe Reņķa dārzā 0

  Līgo vakarā, 23. jūnijā plkst. 22 uzreiz pēc jestrās Ventspils teātra brīvdabas izrādes ''Trīnes grēki'' Reņķa dārzā tiks kopīgi iekurts svētku ugunskurs un lustīgas dejas līdz pat rīta gaiļiem.

 • Ielīgos Dzirnavu laukumā 0

  Otrdien, 21. jūnijā plkst. 19 ventspilnieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt Dzirnavu laukumu, kur notiks dažādas Zāļu dienas izdarības.

 • Ventspils pusē ieskandinās vasaras saulgriežus 16

  Līgo un Jāņi ir vieni no gaidītākajiem svētkiem Latvijā. Sagaidot vasaras saulgriežus, Ventspils un arī novads iemirdzēsies ugunskuru gaismās un skanēs Līgo dziesmas. Lai lustīgāka svinēšana, Ventspils TIC ir apkopojis pasākumus un aktivitātes, kas notiks Līgo svētku laikā.

 • Jauktais koris «Kaiva» piedalīsies gadsimta garākās līgodziesmas izpildē 0

  21. jūnijā, vasaras saulgriežos, vairāki simti dziedātāju Latvijā un visā pasaulē skandēs ''Gadsimta garāko līgodziesmu'', ko jau sesto gadu organizē Latvijas Radio 2. Līgodziesma no saules lēkta plkst. 4.29 līdz saules rietam plkst. 22.22 ar radio ētera starpniecību vīsies cauri visai Latvijai.