Pie 18. uzvaras Latvijas Basketbola līgā tikuši BK Ventspils basketbolisti, kas visos visai smagā cīņā ar 96:86 pieveica Liepāja/Triobet komandu, saglabājot pirmo vietu turnīra tabulā.

Spēli Liepājā BK Ventspils iesāka ar Dīnu, Kempbelu, Janičenoku, Žeļoni un Zaķi. Lai arī pirmās ceturtdaļas vidū tika panākts piecu punktu pārsvars (14:9), to tomēr neizdevās pabeigt ar sev tīkamu rezultātu. Ļoti rezultatīvā spēlē vairāk un precīzāk meta laukuma saimniek, un pēc 10 nospēlētām minūtēm 24:27. Mājinieki vadību prata nosargāt līdz pat otrās ceturtdaļas viducim (39:39), taču pēc Aigara Šķēles diviem realizētiem soda metieniem priekšā atkal tika Ventspils, turklāt ar katru nākamo sekmīgo darbu aizsardzībā un rezultatīvo uzbrukumu lēnām, bet sistemātiski pārsvars kļuva lielāks. Līdz ar puslaika izskaņu Toma Leimaņa divi punkti ļāva tikt jau pie +9 (51:42).

Mājinieki tomēr nebija mierā ar šādu notikumu gaitu un otro puslaiku iesāka ar 7:2 izrāvienu, pietuvojoties līdz viņiem cerīgajam 49:53. Līdz pat ceturtdaļas pēdējai minūtei ventspilnieki turējās piecu līdz septiņu punktu attālumā, taču pēdējais vārds piederēja laukuma saimniekiem – Artūra Ausēja tālmetiens un pēdējā ceturtdaļa tiek sagaidīta tikai ar 70:67 ventspilnieku labā.

Ar ko liepājnieki pabeidza trešo ceturtdaļu, ar to pašu iesāka arī pēdējo cēlienu, turklāt atkal izcēlās Ausējs (ceturtais precīzais tālmetiens spēlē) – 70:70. Spēle faktiski varēja sākties no jauna. Vēl pēc pusotra minūtes tas pats Ausējs pēc ilgāka pārtraukuma arī atguva vadību mājiniekiem (74:72), kas bija nopietns signāls ventspilniekiem, ka uzvaras izcīnīšanai būs jāpieliek maksimālas pūles. Tikai ceturtdaļas vidū izdevās atjaunot lai arī minimālu, taču pārsvaru (78:77, Zaķis). Tad sekoja vēl seši pēc kārtas gūti punkti (Kempbels, Gulbis) un 4:31 pirms mača beigām jau krietni drošākais +7 (84:77). Vairāk vaļību netika pieļauts un beigās izcīnīta pat droša uzvara.