Latvijas kanoists Dagnis Iļjins ceturtdien Portugālē pārvarēja divas priekšsacīkšu kārtas un sasniedza U-23 pasaules čempionāta finālu 1000 metru distancē, liecina organizatoru informācija. Junioru konkurencē 1000 metru finālā tika smaiļotājs Aldis Vilde.

Iļjins savā pusfināla braucienā finišēja otrais, no spāņa Braisa Kasas atpaliekot nedaudz vairāk kā pussekundi. Galvenajā finālā, kas risināsies sestdien, tika trīs ātrākie katra pusfināla dalībnieki. Arī priekšsacīkšu braucienā Iļjins finišēja otrais.

Savukārt Vilde savā pusfināla braucienā mērķa līniju sasniedza trešais, ar ko pietika iekļūšanai sestdien paredzētajā galvenajā finālā.

Līdz pusfinālam 1000 metros tika arī kanoists Roberts Lagzdiņš junioru konkurencē. Tomēr savā pusfināla braucienā viņš finišēja septītais un fināliem nekvalificējās. Tālāk par priekšsacīkstēm 1000 metros netika junioru kanoe divnieka ekipāža Boriss Lonskis/Matīss Ozols un smaiļotāju divnieks Hedijs Brunēvics/Raivis Ozoliņš U-23 grupā.

Pasaules čempionāts junioriem un U-23 vecuma dalībniekiem Montemorovelju ilgs līdz svētdienai.