Olimpiskā centra Ventspils vieglatlētikas manēžā divas dienas risinājās Latvijas ziemas čempionāts loka šaušanā, kurā kompaktloku klasē triumfēja Ventspils kluba Odisejs pārstāvis Pāvels Šatrava.

Vispirms notika kvalifikācija 18 un 25 metru distancēs, bet otrajā dienā sekoja turnīrcīņas par čempionu tituliem, kam sekoja arī jauno lokšavēju mači Mani pirmie starti. Latvijas ziemas čempionātā bija pieteikušies 46 sportisti pieaugušo klasē un 46 jaunieši no Latvijas un Igaunijas.

Vislabāko rezultātu no mūsējiem kompaktloku klasē uzrādīja loka šaušanas kluba Odisejspārstāvis Pāvels Šatrava, kurš tika kronēts par Latvijas čempionu. Piektais palika Leonīds Puķēvics, sestais Sergejs Meļeškevičs, bet septītais Ringolds Jaunbelzējs. Olimpiskā loka klasē savās pirmajā lielajās sacensībās Igors Skrebels 19 dalībnieku konkurencē izcīnīja astoto vietu.

Bez Latvijas ziemas čempionātam notika arī sacensības loka šāvējiem iesācējiem – kadetiem, junioriem un pieaugušajiem. Klubu Odisejs pārstāvēja 16 dalībnieki, kas startēja olimpiskā loka klasē. Jaunākajā grupā Kuzma Stadņiks izcīnīja pirmo vietu, otrā bija Jeļizaveta Stadņika, bet trešā - Veronika Skrebele. 10. - 12. gadus veco sportistu sacensībās uzvarēja Dāvis Blāze, otro vietu izcīnīja Andrejs Koršunovs, bet Aleksandrs Čupahins bija ceturtais. 13. - 14. gadus veco lokšavēju cīņās atkal trijniekā iekļuva tikai mājinieki – Artjoms Sidļeckis, Edvīns Indriksons un Dmitrijs Stepanovs.

Olimpiskā loka klasē pieaugušajiem otro vietu ieguva Vadims Drapeza, bet Sergejs Ivanovs palika ceturtais. Kompaktloka klasē Jevgeņijs Pankratovs izcīnīja pirmo vietu.

Nākošās lielās sacensības plānotas 15. – 17.februārī, kad Olimpiskā centra “Ventspils” vieglatlētikas manēžā notiks Baltijas valstu čempionāts loka šaušanā.