Ar nodokļiem neapliekamajam pensijas minimumam būtu jābūt 280 līdz 300 eiro robežās esošo 225 eiro vietā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta panorāma" sacīja Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētājs Andris Siliņš (ZZS).

Siliņš gan norādīja, ka par šo summu var diskutēt. Viņš uzsvēra, ka šoreiz pensionāri ir nolēmuši stingri turēties savās pozīcijās un panākt, ka valsts budžetā jau nākamajā gadā pensionāru jautājumi ir viena no prioritātēm.

Federācija ir gatava kompromisiem, uzsvēra Siliņš. "Reāli vērtējot situāciju, domāju, ka kompromiss ir pakāpeniska pensijas neapliekamā minimuma celšana," viņš sacīja, piebilstot, ka pielikumu pensijām seniori neliks zeķē vai nenoguldīs bankā, bet gan iegādāsies pārtiku un pakalpojumus, tādējādi šo naudu daļēji atgriežot valstij.

Siliņš uzsvēra, ka ir jāatgriežas pie diskusijas par tā saucamo nepieciešamo minimumu, proti, to, kas reāli senioriem būtu nepieciešams.

LPF vadītājs arī atzina, ka pensionāru aktivitāte, iestājoties par savām interesēm, ir mazinājusies. "Varbūt ir iestājies tāds stāvoklis, kad ir parādījusies kaut kāda neticība," pauda Siliņš, gan uzsverot, ka seniori nav zaudējuši cerību.

Jau vēstīts, ka Saeimā pēr oktobrī tika iesniegti aptuveni 12 000 iedzīvotāju paraksti par iedzīvotāju ienākumA nodokļa (IN) atcelšanu valsts pirmā līmeņa pensijām.

Skatot sabiedrības iniciatīvu atbrīvot pensijas no nodokļiem, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā vakar izcēlās asas diskusijas, galvenokārt starp deputātiem un ministriju pārstāvjiem. Kopumā deputāti gan piekrita, ka problēma ar senioru pensijām ir jārisina un uzdeva atbildīgajām ministrija izanalizēt un sagatavot iespējami plašus modeļus par šīs iniciatīvas ieviešanu.

Finanšu ministrijas (FM) parlamentārais sekretārs Edgars Putra (ZZS) stāstīja, ka, atceļot pensiju aplikšanu ar nodokļiem, ietekme uz budžetu būtu 100 miljoni eiro, līdz ar to tie kaut kur būtu jākompensē. Viņš piekrita citu paustajam, ka darba spēka nodokļi Latvijā jau tā ir l

Lasi vēl

Komentāri (6)

 • 0
  Novadnieks 12.01.2017, 15:32:10

  Kāds no pensijas vēl nodoklis.Tie kabinetu gnīdas vispār ožu ir pazaudējuši.

 • 0
  Alekss 12.01.2017, 19:02:07

  Vai tad neapliekamais minimums pensijām jau samazināts uz 225 € ? Visu laiku bija 235 €.

 • -2
  hi-hi 12.01.2017, 23:58:51

  pensijai ir jābūt vismaz 2000 Eur un āmen!!! Pensionāriem ir jābūt iespējai neko sev neliegt, un apceļot jebkuru pasaules valsti!

 • -1
  Elviss22 13.01.2017, 07:38:18

  Vakar dzirdēju pa TV šo ziņu, valdība tikai uztraucas ka tie būs entie miljoni zaudējumi budžetam, ja palielinās neapliekamo minimumu vai pensionāri ir tie, kuriem jāuztur budžets, bet kādi zaudējumi ir pensionāriem, tas viņus neuztrauc! No tik mazas pensijas vēl ietur nodokli!?! pensionāri samaksā komunālos, nopērk medikamentus un tad par atlikušo naudiņu cenšas izdzīvot, staigājot pa veikaliem un meklējot pārtikas preces ar akcijām, vai jau nocenotās un tā... visu atlikušo mūžu!!! Nav runas ne par ekskursijām un ārzemēm, ne teātru apmeklējumiem, ne arī zobu labošanu. Kauns valdībai, kuri sev dala prēmijas un paaugstina algas tekoši.

 • 0
  Novadnieks 13.01.2017, 09:59:19

  Iegaumējiet ,pensionāri,kuri tagad ir pie varas.Neuzkāpiet vairs uz tiem pašiem politisko partiju grābekļiem.Neaizmirstiet arī to.ka pašvaldību vēlēšanas nav izņēmums,jo arī tur ir grābekļi,kuru sāpīgi sit.
  Nedod Dievs vēlreiz savēlēt esošos!!!Tad ar mums šajā valstī ir cauri.Jau tā esam nabagi un konkrēti pazemoti.Varbūt pietiek?

 • 0
  Kriska 16.01.2017, 17:57:10

  Lielāka daļa ienākumu nodokļa (vai 80 vai 90%) aiziet uz pašvaldību budžetu. Tā ka šoreiz Novadnieks pareizi spriež

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: