Partijas "Vienotība" provizorisko amatu sadalījumu topošajā valdībā ietekmē arī pašas "Vienotības" Saeimas frakcijas sašķeltība, izriet no šodien Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) sadarbības partijas "Latvijai un Ventspilij" priekšsēdētāja Aivara Lemberga sacītā žurnālistiem.

Taujāts, vai nav tā, ka "Vienotībai" valdībā pienākas tas, kas paliek pāri pēc Zaļo un zemnieku savienības un nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK panāktās vienošanās, Lembergs atbildēja, ka jāšaubās, vai par "Vienotību" var runāt kā par frakciju, kurai ir vienots 23 balsu atbalsts topošās valdības virzītu likumprojektu apstiprināšanai.

"Vienotības" frakcijā ir četras "frakcijas" un koalīcijai ir jārēķinās, ka nav zināms, kā katra no tām balsos atšķirīgās situācijās, skaidroja Lembergs.

Kā ziņots, "Vienotības" Saeimas frakcija šodien nolēmusi piekrist jaunajā valdībā uzņemties Ekonomikas ministrijas (EM), Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM), Labklājības ministrijas (LM), Ārlietu ministrijas (ĀM) un Iekšlietu ministrijas (IeM) pārraudzību, kā arī premjera biedra amatu.

To žurnālistiem pēc "Vienotības" frakcijas sēdes pavēstīja partijas līdere Solvita Āboltiņa.

Jau iepriekš pausts, ka iekšlietu ministra pienākumus turpinās pildīt Rihards Kozlovskis (V), bet ārlietu ministra amatā paliks Edgars Rinkēvičs (V). Par izglītības un zinātnes ministra, labklājības ministra un ekonomikas ministra amatu kandidātiem skaidrības vēl nav. Precīzi par "Vienotības" ministriem partija lemšot pirmdien, 1.februārī.

Līdz ar to "Vienotībai" jaunajā valdībā būs pieci pārstāvji, kas ir par vienu mazāk nekā pašreizējā valdībā. Partijai gan būs arī premjera biedra amats, kuru, visticamāk, uzņemsies ekonomikas ministrs.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) jaunajā valdībā varētu būt seši pārstāvji - premjers Māris Kučinskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis, veselības ministrs Guntis Belēvičs, finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, kā arī satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Tikmēr nacionālo apvienību "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) valdībā varētu pārstāvēt pašreizējie ministri - vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, kā arī kultūras ministre Dace Melbārde.

LETA

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: